Anonymous wydają wojnę dżihadystom. Pomszczą ofiary zamachu na "Charlie Hebdo"

Ze świata

TVN24 Biznes i ŚwiatAnonymous wydają wojnę dżihadystom

Grupa hakerska Anonymous poinformowała, że pomści ataki na "Charlie Hebdo" i będzie wyłączać strony internetowe dżihadystów. Grupa opublikowała oświadczenie i film, w którym podkreśla, że "wolność słowa ucierpiała poprzez nieludzką zbrodnię".

Jak informuje "The Guardian", grupa hakerów Anonymous wydała oświadczenie i opublikowała wideo potępiające ataki na "Charlie Hebdo", w których zginęło 12 osób, w tym dziennikarze.

Działania w sieci

Film zaczyna się przesłaniem o treści: "to wiadomość dla Al-Kaidy, Państwa Islamskiego i innych terrorystów". Klip został opublikowany na koncie belgijskiej odnogi Anonymous. Na nagraniu widać osobę w charakterystycznej masce Anonymousa, która siedzi przy biurku i czyta. Na ekranie widoczny jest też hashtag #OpCharlieHebdo (operacja Charlie Hebdo). W pewnym momencie głos mówi: "wypowiadamy wojnę przeciwko wam terroryści". I dodaje, że grupa będzie śledzić i zamykać wszystkie strony i konta na portalach społecznościowych związane z terrorystami, aby pomścić tych, którzy zginęli. Grupa Anonymous zrzesza aktywistów internetowych z całego świata, sprzeciwiających się ograniczaniu wolności obywatelskich. Sami nazywają siebie "haktywistami". W 2012 roku zostali zaliczeni przez magazyn "Time" do setki najbardziej wpływowych grup i osób na świecie. Zasłynęli atakami na strony rządów, grup religijnych i korporacji.

Autor: mn//km / Źródło: The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: youtube.com