Angelina Jolie w nowej roli. Będzie wykładać na popularnej uczelni

Ze świata


Czołowa gwiazda Hollywood Angelina Jolie została mianowana profesorem wizytującym na prestiżowej brytyjskiej uczelni London School of Economics. Jolie ma prowadzić zajęcia ze studentami w ramach nowego programu studiów magisterskich "Kobiety, Pokój i Bezpieczeństwo".

Program ma propagować równość obu płci i pomagać kobietom będących ofiarami konfliktów na całym świecie. Wśród pozostałych trzech nowych wykładowców znalazł się były brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague, który w 2010 r. wystąpił, razem z Angeliną Jolie, z inicjatywą zapobiegania przestępstwom seksualnym w rejonach konfliktów.

Wysłanniczka ONZ, filantropka, wykładowczyni

Jolie, która jest również specjalną wysłanniczką Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, wyraziła nadzieję w opublikowanym oświadczeniu, że inne instytucje akademickie pójdą za przykładem nowego programu.

"Konieczne jest bowiem pogłębienie dyskusji o rozszerzeniu praw kobiet i położeniu kresu bezkarności za przestępstwa, które w sposób nieproporcjonalny dotykają kobiet w rejonach konfliktów" – oświadczyła Jolie. Jako szczególnie palący problem wymieniła przestępstwa na tle seksualnym, których ofiarami padają kobiety.

Angelina Jolie wiele razy występowała w roli aktywistki społecznej:

Autor: ag/gry / Źródło: PAP