TVN24 Biznes | Ze świata

Kłopoty z pracownikami na lotnisku w Amsterdamie. Piloci pomagają z bagażami

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb/ams
Źródło:
PAP
Podróżnik o planowaniu wyjazdów podczas pandemii
Podróżnik o planowaniu wyjazdów podczas pandemiiTVN24
wideo 2/5
TVN24Podróżnik o planowaniu wyjazdów podczas pandemii

Na lotnisku Schiphol w Amsterdamie piloci pomagają w załadunku bagaży pasażerów do samolotów. Powodem tych niecodziennych scen są niedobory personelu naziemnego.

Od kilku dni na tym jednym z największych lotnisk w Europie pasażerowie są świadkami niecodziennych scen. Jak poinformował dziennik "Algemeen Dagblad" ze względu na niedobór personelu naziemnego, piloci holenderskiej taniej linii lotniczej Transavia pomagają w ładowaniu bagaży do samolotów.

Amsterdam - kłopoty z pracownikami na lotnisku

Firmy, które zatrudniają personel naziemny oferują zbyt niskie stawki i stąd kłopoty niektórych przewoźników.

Gazeta "Algemeen Dagblad" podała, że w ostatnim tygodniu w sumie 10 razy nie załadowano bagaży do samolotów Transavii. "Obsługa była zajęta innymi samolotami" – czytamy w dzienniku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Joost van Doesburg, związkowiec pracujący na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, napisał na Twitterze o nieoczekiwanej pomocy. "Piloci sami wkładają torby do samolotu" – wskazał. Dołączył również do wpisu zdjęcie. Taka sytuacja miała także dotyczyć samolotów KLM.

Ostatni raz sytuacja, w której piloci pomagali obsłudze naziemnej, miała miejsce w 2008 roku. "Stało się to podczas kryzysu gospodarczego 2008 roku" – przypomniało "Algemeen Dagblad".

Autor:mb/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Theodorie / Shutterstock

Pozostałe wiadomości