Saneczkarze z USA przeszli do historii jeszcze przed igrzyskami

Ze świata

Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowalutyTVN24 BiS
wideo 2/3

Reprezentacja USA w saneczkach przeszła do historii jeszcze przed rozpoczęciem zimowych igrzysk w Pjongczangu. Jako pierwsza olimpijska ekipa w Stanach Zjednoczonych przyjęła wsparcie w bitcoinach - poinformował jeden z portali poświęcony temu środkowi płatniczemu.

Olimpijska reprezentacja USA składa się z dziesięciorga saneczkarzy - siedmiu mężczyzn i trzech kobiet. Dyscyplina nie jest popularnym sportem zimowym w Stanach Zjednoczonych, co sprawia, że drużyna musi szukać różnorodnych źródeł finansowania. Pierwszym, który przekazał darowiznę w tej formie jest Ty Danco, były saneczkarz, obecnie pracujący na Wall Street.

O walucie

Bitcoin to kryptowaluta, która zyskała popularność przede wszystkim w Chinach, Europie i Stanach Zjednoczonych dzięki możliwości przeprowadzania relatywnie tanich transakcji z jej użyciem. System tych operacji może funkcjonować bez konieczności centralnego zarządzania obrotem.

W ciągu roku wartość wirtualnej waluty wzrosła o około 2000 procent. W tym czasie bitcoin odnotował kilka poważnych wahnięć - ostatnie najpoważniejsze między 8 a 12 listopada, kiedy jego cena spadła z 7,9 tys. dolarów do 5,5 tys. dol. przed dalszym wzrostem.

W czwartek około godziny 9:00 trzeba za niego zapłacić nieco ponad 17 tysięcy dolarów, czyli około 60 tysięcy złotych.

Notowania kursu bitcoina w ostatnich 12 miesiącachstooq.pl

Autor: mb//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA Wikipedia | Antana