Nowy właściciel poszukiwany. Tropikalna wyspa trafiła na sprzedaż

Ze świata

Amazon Resort Island w Brazylii na sprzedażGoogle Earth
wideo 2/2

850 tysięcy dolarów, czyli równowartość około 3 milionów złotych - tyle trzeba zapłacić za brazylijską wyspę, która trafiła na sprzedaż. W przeszłości wizytę na niej złożył między innymi były prezydent Francji.

Amazon Resort Island znajduje się w pobliżu miasta Manaus w północnej Brazylii, nad jeziorem Mamori.

Wyspa na sprzedaż

Wyspa ma blisko 11 hektarów i znajduje się na niej luksusowa rezydencja, która została wybudowana w 2004 roku. Zaprojektował ją włoski architekt.

Budynek składa się z dwóch części podzielonych werandą.

Pierwsza część składa się z dużego salonu, sypialni z prywatną łazienką, sypialni dla pokojówki z łazienką oraz pralni. W drugim domu na nowego właściciela czekają cztery sypialnie z łazienkami.

Do jego dyspozycji będzie również kuchnia, drewniany taras. W pobliżu domu znajduje się również basen o długości 12 metrów. Ponadto zamontowano 30-metrową antenę, która zapewnia sygnał internetowy i telefoniczny.

Na wyspie znajduje się również drewniany pomost, przy którym cumują łodzie.

Jak napisano w ogłoszeniu, wyspa pełniła ważną funkcję historyczną. Przez kilkadziesiąt lat w ubiegłym wieku na wyspie działał zakład, który produkował zapachy z drzewa różanego. Olejki były eksportowane do Francji.

Ze względu na jej znaczenie, wizytę na wyspie w 1975 roku złożył nawet francuski prezydent Giscard d'Estaing.

Nowy właściciel nie powinien się nudzić, a jedną z największych atrakcji będzie z pewnością łowienie ryb. Niedawno otwarto także rezerwat Indian, który znajduje się nieopodal wyspy.

Autor: mb / Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: Mediadrumimages/Private Islands/East News