Ze świata

Amazon stawia na dostawy jednodniowe na całym świecie

Ze świata

ShutterstockUsługa dostawy jednodniowej kosztuje w USA 8,99 dolarów

Amazon chce na cały świat rozszerzyć swój program dostawy jednodniowej - podaje agencja Reuters.

Największy sklep internetowy w Stanach Zjednoczonych chce opracować system, który umożliwi dostarczanie zamówionego towaru do klienta jeszcze tego samego dnia. Dotąd z opcji dostawy jednodniowej mogli korzystać jedynie klienci z kilkunastu największych miast w Stanach Zjednoczonych.

Nowe rynki

Od niedawna taka usługa jest też dostępna dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Według Reutersa najnowsze oferty pracy, które okazały się na stronie internetowej Amazona sugerują, że firma chce rozszerzyć swój program na cały świat. Rzecznik giganta e-commerce odmówił komentarza w tej sprawie, ale Reuters pisze, że koncern chce, aby zakupy z dostawą jednodniową stanowiły około 40 proc. wszystkich transakcji. Nie wiadomo jednak, kiedy taki cel miałby zostać zrealizowany.

Jak to działa?

Opcja dostawy jednodniowej funkcjonująca obecnie w USA jest dostępna dla zamówień składanych do godzi. 11:45. Klienci mogą również skorzystać z ekspresowego odbioru paczek o poranku następnego dnia. To opcja dla zamówień składanych do godz. 19:45 dnia poprzedniego. Jeżeli klient chce kupić produkt do tej godziny będzie mógł odebrać paczkę od godz. 6:30 dnia następnego. Przesyłki można odbierać w specjalnych punktach m.in. kioskach i sklepach. Klienci informację o tym, że paczka czeka na odbiór otrzymują na e-mail. Usługa kosztuje 8,99 dolarów.

Autor: msz//bgr / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości