Poznajcie najmłodszą miliarderkę świata. Ma 19 lat i lubi konie

Ze świata

instagram.com/alexandraandresen/Największą pasja młodej miliarderki są konie

Alexandra Andresen ma 19 lat i jest najmłodszą miliarderką na świecie. Ogromny, szacowany na 1,2 mld dolarów majątek zawdzięcza udziałom w firmie ojca.

Dla większości ludzi na świecie zostanie miliarderem to marzenie, które nigdy nie zostanie zrealizowane do końca życia. Osobom, które marzą o bogactwie może być trudno przełknąć wiadomość, że najmłodsza miliarderka na świecie ma zaledwie 19 lat.

Ogromny majątek

Norweska nastolatka posiada 42,2 proc. udziałów w firmie Ferd Holding Company. Jak wyliczył "The Independent" jej majątek szacuje się na 1,2 mld dolarów. Takie same udziały posiada zresztą jej o rok starsza siostra Katharina. Obydwie znalazły się na najnowszej liście miliarderów "Forbesa". Wprawdzie obie młode Norweżki mają razem zdecydowaną większość akcji, ale to ich ojciec Johan nadal zarządza spółką.

Kim jest?

Alexandra Andresen obecnie studiuje nauki społeczne na University College w Amsterdamie. Niewiele wskazuje na to, że stanie się aktywnym właścicielem rodzinnej firmy. Młoda Norweżka poświęca się raczej swojej pasji, czyli koniom, niżeli działalnością spółki Ferd Holding Company.

Ferd Holding Company to rodzinna firma, która poprzez spółki zależne inwestuje w przedsiębiorstwa działające w przemyśle oraz aktywa finansowe. Poza aktywnością czysto biznesową firma jest zaangażowana również w działalność społeczną.

Gdzie żyje najwięcej miliarderów? Materiał TVN24 BiS.

Nowa stolica miliarderów. Pekin detronizuje Nowy JorkTVN24 BiS

Autor: msz//bgr / Źródło: The Independent

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/alexandraandresen/