Będzie taniej na niebie. Kolejny przewoźnik uruchomi tanie loty

TVN24 Biznes

Samolot Elvisa sprzedanyCourtesy of GWS Auctions and LiveAuctioneers.com
wideo 2/3

Air France poinformowało, że jest bliżej uruchomienia na jesieni tego roku tanich linii lotniczych. Akceptację dla projektu wyraził bowiem największy związek zawodowy pilotów SNPL.

Plan francuskiego przewoźnika, nazwany "Boost", przewiduje uruchomienie długo- i średniodystansowych lotów po niższych kosztach. Air France przekonuje, że przyciągnie w ten sposób zarówno przedstawicieli biznesu jak i młodych ludzi wyjeżdżających na wakacje.

Line szacują, że ceny spadną o 15-18 procent. Tanie linie ma obsługiwać 28 samolotów. 18 z nich ma latać na średnich dystansach, a 10 na długich.

Piloci na tak

Piloci zaakceptowali ten plan w poniedziałek większością głosów (78 procent zagłosowała "za"). Już w ubiegłym tygodniu podobną opinię wyraziła załoga pokładowa.

Obie grupy zawodowe zgodziły się zwiększyć wydajność, ponieważ linie próbują skuteczniej konkurować z przewoźnikami z Zatoki Perskiej oraz głównymi rywalami z Europy, czyli z Lufthansą i British Airways. Po podaniu tej informacji akcje holdingu Air France-KLM poszybowały w górę. Linie poinformowały, że w ciągu trzech lata planują zatrudnić 250 pilotów.

Autor: tol/ms / Źródło: Euronews

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org/Philippe Noret