Narodowy przewoźnik Afganistanu podjął decyzję w sprawie lotów międzynarodowych

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP

Linie lotnicze Ariana Afghan Airlines, które są narodowym przewoźnikiem Afganistanu, przygotowują się do przywrócenia połączeń międzynarodowych w przyszłym tygodniu - przekazał Qari Rahmatullah Gulzad, nowy prezes firmy, w rozmowie z turecką agencją Anadolu.

W sobotę przewoźnik Ariana Afghan Airlines wznowił loty krajowe do Heratu, Kandaharu i Mazar-i-Szarif, po raz pierwszy od zajęcia 15 sierpnia przez talibów stolicy Afganistanu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wznowienie lotów przez Ariana Afghan Airlines

Agencja Anadolu zwróciła uwagę, że podczas dwutygodniowej ewakuacji z Kabulu siły amerykańskie uszkodziły terminale na międzynarodowym lotnisku im. Hamida Karzaja oraz samoloty, warsztaty, hangar i biura należące do narodowego przewoźnika.

- Zespoły z Turcji i Kataru umożliwiły nam wznowienie operacji lotniczych - powiedział Gulzad. Dodał, że wciąż trwają prace na kabulskim lotnisku, by "upewnić się, że port lotniczy spełnia międzynarodowe standardy".

Obecnie prowadzone są negocjacje z rządem Indii o wznowienie międzynarodowych lotów z Kabulu do New Delhi, rząd talibów liczy, że pierwsze samoloty wylecą w ciągu najbliższych trzech dni.

Według Gulzada, w planach jest też szybkie wznowienie lotów do Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej.

Ariana Afghan AirlinesYakov Oskanov / Shutterstock.com

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Yakov Oskanov / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości