90-letni Warren Buffett w ekskluzywnym klubie miliarderów. Jego majątek przekroczył 100 miliardów dolarów

Autor:
mp
Źródło:
BBC, Bloomberg
Andrzej Blikle: jestem gorącym przeciwnikiem premii
Andrzej Blikle: jestem gorącym przeciwnikiem premiiTVN24 BiS
wideo 2/5
TVN24 BiSAndrzej Blikle: jestem gorącym przeciwnikiem premii

Wartość majątku Warrena Buffetta przekroczyła 100 miliardów dolarów. Tym samym słynny inwestor dołączył do elitarnego klubu bogaczy, w którym znajdują się już Elon Musk, Jeff Bezos, czy Bill Gates.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

90-latek jest prezesem firmy inwestycyjnej Berkshire Hathaway, której wartość akcji wzrosła w tym roku do rekordowego poziomu. Jego firma z siedzibą w Omaha jest głównym udziałowcem Apple i innych spółek technologicznych, które odnotowały ogromny wzrost wartości akcji podczas pandemii.

Obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie jest Jeff Bezos - suma zgromadzonej przez niego fortuny to aż 180 miliardów dolarów. Na kolejnych miejscach plasują się Elon Musk (173 miliardy dolarów) i Bill Gates (138 miliardy dolarów).

Warren Buffett znajduje się w pierwszej piątce najbogatszych z majątkiem wynoszącym równe 100 miliardów dolarów.

Filantrop

Buffett jest uważany za inwestora, który odnosi największe sukcesy na świecie. Do tej pory przekazał miliardy ze swojego majątku na cele charytatywne.

To właśnie między innymi dlatego wartość jego bogactwa nigdy wcześniej nie przekroczyła 100 miliardów dolarów. Od 2006 roku przekazał na cele dobroczynne łącznie ponad 37 miliardów dolarów w akcjach Berkshire Hathaway.

Warren Buffet jest współzałożycielem inicjatywy "Giving Pledge", w ramach której amerykańscy miliarderzy przekazują znaczną część swoich fortun na cele charytatywne.

Do takich działań zobowiązała się też Mackenzie Scott, była żona założyciela Amazona, Jeffa Bezosa. Tylko w ciągu czterech miesięcy ubiegłego roku przekazała ponad 4 miliardy dolarów.

Autor:mp

Źródło: BBC, Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: Kent Sievers / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości