18 tys. dol. za dwa miesiące leżenia w łóżku. NASA daje pracę marzeń

Ze świata

TVN24 Biznes i Świat18 tys. dol. za dwa miesiące leżenia w łóżku. NASA daje pracę marzeń

NASA poszukuje pracowników do badań laboratoryjnych. Za 10 tygodni leżenia w łóżku dzień i noc oferuje 18 tys. dolarów - pisze "The Independent".

Jak czytamy, osoby wyselekcjonowane przez NASA spędzą 70 dni pod kontrolą naukowców, którzy ocenią, jakie ćwiczenia są najbardziej efektywne dla astronautów, którzy w warunkach zerowej grawitacji narażeni są na kłopoty z mięśniami, układem krążenia i kościami.

Seria po serii

Badani zostaną podzieleni na dwie grupy - ćwiczących i niećwiczących. Najpierw spędzą dwa do trzech tygodni funkcjonując normalnie, wykonując codzienne czynności i odpoczywając w łóżku. Potem spędzą 10 tygodni leżąc w łóżku, z ciałem przechylnym lekko do tyłu, głową w dół i stopami w górę. Badania ma odbyć się w NASA Flight Analog Research Unit w Houston w Teksasie. Jak czytamy, podczas badania wszystkie czynności higieniczne oraz inne aktywności takie jak jak czytanie czy korzystanie z komputera są dozwolona, jednak tylko w pozycji leżącej. Ostatnim etapem testów jest 14-dniowy powrót do "normalności" poprzez odpowiednie ćwiczenia. NASA poszukuje zdrowych osób, które przejdą testy sprawnościowe. Kandydaci muszą też mieszkać w USA lub być obywatelami amerykańskimi.

Autor: mn//bgr / Źródło: The Independent

Źródło zdjęcia głównego: NASA