Ze świata

Niesamowita inwestycja azjatyckiego lotniska. Największy na świecie kryty wodospad

Ze świata

[object Object]
Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecieTVN24 BiS
wideo 2/5

Nowa część lotniska Changi w Singapurze zostanie otwarta w przyszłym miesiącu. W wartym 951 milionów funtów (prawie 4,7 miliarda złotych) budynku znajdzie się największy na świecie kryty wodospad.

Kompleks Jewel Changi Airport zostanie oficjalnie otworzony 17 kwietnia. Obiekt będzie bezpośrednio połączony z pierwszym, drugim oraz trzecim terminalem lotniska.

Budynek będzie składał się z dziesięciu kondygnacji. Na czterech piętrach powstanie Dolina Leśna, w której znajdą się tysiące drzew i roślin.

Centralne miejsce w budynku zajmie natomiast najwyższy na świecie kryty 40-metrowy wodospad. Będzie on otoczony przez 280 sklepów i restauracji, a także 130-pokojowy hotel Jewel. Pasażerowie będą mogli skorzystać z stanowiska do wcześniejszej odprawy oraz przechowalni bagażu.

- Jewel ma być wyjątkowym miejscem, jak żadne inne – powiedział wiceprezes grupy ds. komunikacji korporacyjnej i marketingowej Changi Airport Group Ivan Tan.

- Obiekt łączy bujną zieleń, malowniczy wodospad, niesamowitą ofertę sprzedażową i rodzinne atrakcje. To wszystko razem zapewni niesamowite wrażenia – dodał.

Singapurskie lotnisko Changi już od wielu lat okupuje pierwsze miejsce w zestawieniach najlepszych portów lotniczych świata.

Autor: mp / Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: Jewel Changi Airport Devt

Pozostałe wiadomości