Gdzie jest Putin i po co Polsce Tomahawki? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


W piątek w TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, co dzieje się z Władimirem Putinem, który od tygodnia nie pojawia się publicznie. Zapytamy, jaką pomoc wyślą do Europy Stany Zjednoczone. Grecy domagają się od Niemiec pieniędzy za II wojnę światową, a przywódcy z całego świata bojkotują moskiewskie obchody zakończenia wojny.

Wśród tematów, o których w piątek powiemy, będą medialne doniesienia na temat Władimira Putina. Prezydent Federacji Rosyjskiej od tygodnia nie pojawia się publicznie. Jedynie na stronie internetowej Kremla publikowane są informacje o spotkaniach głowy państwa. Okazuje się jednak, że są one antydatowane. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaprzecza, jakoby Putin był chory. Media publikują różne spekulacje na temat stanu zdrowia rosyjskiego przywódcy. W TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy też o międzynarodowym wsparciu dla Ukrainy i Europy. Jak pisze "Frankfurter Allgemeine Zeitung", USA miałyby wysłać do Europy 800 czołgów.

Grecki problem?

Będziemy też w Grecji, gdzie tamtejszy parlament opowiedział się za zbadaniem, czy należy domagać się od Niemiec reparacji wojennych. W celu wyjaśnienia tej kwestii powołano komisję parlamentarną złożoną z przedstawicieli wszystkich partii reprezentowanych w parlamencie. W środę niemiecki rząd odmówił po raz kolejny podjęcia rozmów z Grecją w sprawie reparacji wojennych, zaznaczając, że uważa kwestię odszkodowań za straty wojenne za ostatecznie załatwioną. Ateny grożą konfiskatą niemieckiej własności na terenie Grecji.

Rosyjskie obchody

Coraz więcej przywódców europejskich bojkotuje moskiewskie obchody zakończenia II wojny światowej. Do Moskwy 9 maja nie wybiera się Angela Mekel, nie jedzie David Camreon. W TVN24 Biznes i Świat zapytamy, jak powinny wyglądać te obchody i jak Europa powinna się zachować. W TVN24 Biznes i Świat także pytanie o to, po co Polsce Tomahawki. Wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak potwierdził w czwartek, że Polska zwróciła się do USA z pytaniem o możliwość zakupu pocisków manewrujących typu Tomahawk.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat