Zmiany w PKP Cargo. Z ministerstwa do rady nadzorczej

Z kraju

Zbigniew Klepacki wejdzie w skład Rady Nadzorczej PKP Cargo

Zmiany w Radzie Nadzorczej PKP Cargo. Odwołany zostaje Jarosław Pawłowski. Jego miejsce zajmie Zbigniew Klepacki.

Zbigniew Klepacki ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studia Podyplomowe w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. W czasie swojej kilkunastoletniej pracy zawodowej w polskich i międzynarodowych instytucjach, oraz firmach giełdowych, odpowiadał za przygotowanie strategii rozwoju, a następnie ich wdrożenie. Nadzorował i przeprowadzał restrukturyzację i prywatyzację firm oraz instytucji, odpowiadał za optymalizację procesów zarządzania, produkcji i dostaw, współpracował z instytucjami rządowymi. Jest ekspertem w zakresie zarządzania, a w szczególności zarządzania zmianą. Posiada także doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem operacyjnym.

Kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w Narodowym Bankiem Polskim, z którym związany był od 1996 do 2006r., rozpoczynając pracę jako audytor wewnętrzny a następnie pełniąc funkcję zastępcy dyrektora Gabinetu Prezesa odpowiedzialnego za budowanie strategii banku i procesy restrukturyzacyjne, oraz dyrektora odpowiedzialnego za obszar bezpieczeństwa i obrotu gotówkowego.

Doświadczenie zdobywał również w sektorze IT jako prezes CENTRAST SA w latach 2004 - 2006, oraz prezes Bazy i Systemy Bankowe sp. z o.o. w latach 2006 - 2007. Następnie od 2008 do 2012r. związany był z przemysłem, pełniąc funkcje prezesa Lubawa SA (spółki notowanej na GPW), oraz prezesa JKKB sp. z o.o. (firmy specjalizującej się we wdrażaniu rozwiązań Lean Management w małych i średnich przedsiębiorstwach). W latach 2012 - 2013 jako dyrektor Centrum Poręczeń i Gwarancji BGK tworzył program gwarancji dla małych i średnich przedsiębiorstw, który umożliwił rozwinięcie akcji kredytowej dla MŚP na kwotę 21 mld zł. W 2014r. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju odpowiedzialnego za kolej i lotniska.

Autor: pp / Źródło: TVN24 Biznes i Świat