Wielkie zmiany w Grupie Azoty

Z kraju

Grupa AzotyZmiany w radzie nadzorczej Azotów

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Azoty S.A. dokonało w poniedziałek zmian w radzie nadzorczej spółki - poinformował rzecznik Azotów Grzegorz Kulik. Wybrano nowego przewodniczącego i trzech członków rady nadzorczej.

Rzecznik wyjaśnił, że ze składu rady nadzorczej odwołana została jej przewodnicząca Monika Kacprzyk–Wojdyga, a także trzech jej członków - Marek Mroczkowski, Jacek Obłękowski i Ryszard Trepczyński.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie na nowego przewodniczącego RN powołało Przemysława Lisa, a w miejsce odwołanych członków RN Macieja Baranowskiego, Tomasza Karusewicza i Bartłomieja Litwińczuka.

Grupa dodała, że w obecnym składzie rady pozostali wybrani poprzednio: Artur Kucharski oraz członkowie wybrani z ramienia pracowników: Robert Kapka, Tomasz Klikowicz i Zbigniew Paprocki.

Grupa Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW, w której Skarb Państwa ma nieco ponad 32 proc. udziałów. Spółka o przychodach na poziomie 10 mld zł powstała w wyniku konsolidacji zakładów azotowych z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Obecnie zrzesza ponad 50 podmiotów w Polsce, a także Niemczech i Senegalu.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Grupa Azoty