Duże zmiany w resorcie finansów. Nowa ekipa zajmie się podatkami

Z kraju


Ministerstwo Finansów sięga po nowe nazwiska. Trzech specjalistów objęło departamenty: Podatku od Towarów i Usług, Podatków Dochodowych oraz Systemu Podatkowego. - Cieszę się że udało nam się pozyskać doświadczonych specjalistów - podkreśla wiceminister finansów Paweł Gruza.

Ministerstwo Finansów podkreśla, że Filip Świtała, Wojciech Śliż i Maciej Żukowski to doświadczeni menadżerowie w dziedzinie finansów i zarządzania zasobami ludzkimi. To osoby z wieloletnim doświadczeniem w zakresie podatków przedsiębiorstw, którzy znają realia funkcjonowania gospodarki w warunkach zmieniających się przepisów podatkowych.

"Priorytetem Ministerstwa Finansów jest uszczelnienie systemu podatkowego, zapobieganie wyłudzeniom podatku i coraz skuteczniejsze eliminowanie szarej strefy. Jednocześnie chcielibyśmy utrzymać przyjazne podejście do podatników. Zależy nam, by rozwiązania które będziemy proponować, były dobrze osadzone w realiach obrotu gospodarczego. Dlatego cieszę się że udało nam się pozyskać doświadczonych specjalistów, którzy będą stanowić mocne merytoryczne wsparcie dla naszych departamentów" - powiedział cytowany w komunikacie wiceminister finansów Paweł Gruza.

Nowi dyrektorzy

Filip Świtała – dyrektor Departamentu Systemu Podatkowego jest specjalistą doradztwa podatkowego. Pracował w firmach i w Komisji Europejskiej, gdzie zajmował się kwestiami związanymi z podatkami.

Wojciech Śliż –dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług to prawnik, menadżer i doradca podatkowy ma także sędzia Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Maciej Żukowski – dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych zarządzał i nadzorował działania podatkowe w spółkach Skarbu Państwa, bankach oraz w korporacjach międzynarodowych.

Jasiński rezygnuje

Przypomnijmy, że w poniedziałek z powodów osobistych dymisję złożył Wiesław Jasiński. Od grudnia 2016 roku pełnił on funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

Zobacz materiał o dochodach z podatku VAT w 2016 roku (01.02.2017):

Wielkie nadzieje budżetu, mizerna rzeczywistość. "O jeden procent będzie lepiej"TVN24 BiS

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Raporty: