TVN24 Biznes | Z kraju

"Złośliwe oprogramowanie, które wykrada dane do bankowości internetowej". Ostrzeżenie

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Oszuści wykorzystują szczepienia przeciwko COVID-19
Oszuści wykorzystują szczepienia przeciwko COVID-19TVN24
wideo 2/7
TVN24Oszuści wykorzystują szczepienia przeciwko COVID-19

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed fałszywym oprogramowaniem, które może posłużyć do wykradzenia danych do logowania do bankowości internetowej. Oszuści podszywają się pod rządową aplikację "Kwarantanna domowa".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE "Ostrzegamy przed fałszywą aplikacją podszywającą się pod 'Kwarantanna domowa' od CyfryzacjaKPRM. Ww. Aplikacja to złośliwe oprogramowanie, które wykrada dane do bankowości internetowej za pomocą fałszywego panelu logowania do banku" - czytamy we wpisie CSIRT KNF na Twitterze.

Jak podano, niebezpieczny adres to: kwarantannadomowa.com.

Kolejne działanie oszustów

To kolejne działanie oszustów, przed którym pojawiło się ostrzeżenie w ostatnim czasie.

W połowie stycznia Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzegała przed osobami podszywającymi się pod pracowników urzędu skarbowego. Oszuści próbowali wyłudzić dane oraz pieniądze, informując o konieczności wpłaty podatku.

W listopadzie Ministerstwo Finansów ostrzegało przed e-mailami podszywającymi się pod stronę podatki.gov.pl. W wiadomościach pojawia się informacja o możliwości wypłacenia zwrotu podatku. Jak podkreślał wtedy resort, w rzeczywistości oszuści chcieli wykraść dane do karty kredytowej.

Autor:mp/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości