Skup pszenicy od polskich rolników. Można składać oferty

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Telus: Ukraina zaproponowała, aby na tę chwilę zatrzymać całkowicie przyjazd zboża do Polski
Telus: Ukraina zaproponowała, aby na tę chwilę zatrzymać całkowicie przyjazd zboża do PolskiTVN24
wideo 2/8
TVN24Telus: Ukraina zaproponowała, aby na tę chwilę zatrzymać całkowicie przyjazd zboża do Polski

Rozpoczęto skup pszenicy konsumpcyjnej wyłącznie od polskich producentów - podała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych (RARS). Dodała, że oferty można składać do 14 kwietnia.

"Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych na podstawie decyzji premiera na wniosek ministra rolnictwa rozpoczęła skup pszenicy konsumpcyjnej wyłącznie od polskich producentów. Oferty można składać do 14 kwietnia na stronie zboze.rars.gov.pl" - poinformowała w sobotę w komunikacie przesłanym do PAP Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

RARS skupuje pszenicę od polskich rolników

We wtorek sejmowa Komisja Finansów Publicznych wyraziła zgodę na zmianę przeznaczenia 600 mln zł z rezerwy celowej i na przekazanie tej kwoty na rzecz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. - Kwota 600 milionów złotych jest przewidziana na zakup zboża w ramach rezerw strategicznych – powiedział w Sejmie prezes RARS Michał Kuczmierowski.

Jednocześnie KFP zgodziła się na zmianę w planie finansowym RARS, polegającą na przeznaczeniu kwoty 600 mln zł na wydatki. Komisja we wtorek zgodziła się także na przekazanie 473 tys. zł z rezerwy celowej na zatrudnienie pracowników do całodobowego nadzoru fitosanitarnego na przejściach granicznych z Ukrainą.

Jak informował wcześniej wicepremier i były minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, środki mają zostać przeznaczone na skup zbóż – pszenicy i kukurydzy. Jest to element ustaleń, jakie zostały poczynione przez stronę rządową z rolnikami podczas "okrągłego stołu".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości