Ma chronić tysiące ludzi przed powodzią. Zbiornik Racibórz dostanie dofinansowanie z Unii

Z kraju

programodra.plZbiornik Racibórz otrzyma 328 mln zł unijnego dofinansowania

Prawie miliardem złotych z UE zostanie dofinansowana budowa zbiornika Racibórz i modernizacja gospodarki wodno-ściekowej w Warszawie - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Środowiska.

Pieniądze pochodzą z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ). Komisja Europejska zgodziła się przeznaczyć te środki dla dwóch projektów, które dotyczą poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i usprawnienia systemu gospodarki wodno-ściekowej. Jak napisano w komunikacie, zbiornik Racibórz otrzyma 328 mln zł unijnego dofinansowania.

Większa ochrona przed powodzią

"Realizacja inwestycji przyczyni się do zapewnienia ochrony przeciwpowodziowej dla osób zamieszkujących szereg miast, m.in. Racibórz, Kędzierzyn - Koźle, Krapkowice, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław oraz wsi położonych w trzech województwach: śląskim, opolskim i dolnośląskim" - napisano w komunikacie. Z kolei, ponad 541 mln zł otrzymał projekt "Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie – faza V". "Stanowi on kontynuację działań zrealizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie na rzecz modernizacji i rozbudowy gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji: Warszawa, Pruszków i Serock" - przekazał resort. Dodano, że realizację zadań zaplanowanych w ramach V fazy projektu beneficjent rozpoczął w kwietniu 2014 r. W wyniku realizacji projektu planowane jest podłączenie 13 214 nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej i 4 270 nowych użytkowników sieci wodociągowej.

Autor: tol/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: programodra.pl