Kolejny dzień wolny od pracy i zakupów w tym roku

Z kraju

Jak będą kształtować się ceny w nadchodzącym roku?db | tvn24bis.pl
wideo 2/4

W sobotę możesz mieć problem ze zrobieniem zakupów. Powodem jest Święto Trzech Króli, które jest jednym z trzynastu dni ustawowych wolnych od pracy.

Od stycznia 2011 roku Święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy. W tym roku wypada ono w sobotę. Nic jednak straconego.

Zatrudnieni na pełen etat ten dzień będą mogli odebrać w późniejszym terminie. Zgodnie bowiem z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2012 roku pracodawca powinien zapewnić nam dodatkowy dzień wolny za to święto.

To kolejny dzień ustawowo wolny od pracy w tym roku. Nie pracowaliśmy także 1 stycznia - w Nowy Rok.

Tak jak kilka dni temu, utrudnione będzie zrobienie zakupów.

Zakupy w święto

W sobotę nieczynne będą bowiem sklepy Biedronka, Lidl, Auchan, Tesco, Simply, Carrefour, Kaufland, E.Leclerc, Netto, Piotr i Paweł.

Wyjątkiem są Żabka i Freshmarket. Decyzję o otwarciu tych sklepów podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki. Sklepy, które zostaną otwarte, będą czynne jednak krócej niż zwykle - w zależności od indywidualnej decyzji franczyzobiorców.

Informacje o godzinach otwarcia mają być umieszczane na plakacie na drzwiach sklepów. Zakupy zrobimy również w innych mniejszych sklepach, ale za kasą musi stanąć właściciel. Ponadto czynne pozostaną stacje benzynowe.

DNI WOLNE W 2018 ROKU

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock