TVN24 Biznes | Z kraju

Kolejny market budowlany otworzy się w każdą niedzielę

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Premier o projekcie nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedziele
Premier o projekcie nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedzieleTVN24
wideo 2/6
TVN24Premier o projekcie nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedziele

Sklepy remontowo-budowalne OBI będą otwarte także w niedziele niehandlowe od 5 grudnia. Markety będą działać w oparciu o przepisy dotyczące placówek pocztowych, które są wyłączone z zakazu. Wcześniej na taki krok zdecydowały się inne sieci handlowe.

OBI informuje, że decyzja dotyczy wszystkich 59 sklepów sieci w Polsce. Będzie można w nich skorzystać z usługi obioru przesyłek kurierskich.

"O fachową obsługę zadbają pracownicy, którzy wyrazili gotowość podjęcia dodatkowego dnia pracy. Przewidziano dla nich specjalny dodatek premiowy za pracę w niedzielę oraz dodatkowy dzień wolny do odbioru w tygodniu" - czytamy.

- W trosce o komfort klientów oraz wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, otwieramy sklepy w niedziele. Sprawny i wygodny dostęp do usług kurierskich oraz możliwość zakupów w niedziele to ułatwienie szczególnie ważne w sezonie świątecznym – komentuje Dariusz Kowalczyk, Dyrektor Sprzedaży OBI. 

Zakaz handlu w niedziele. Kolejne sieci budowlane otwierają sklepy

Ustawa, która wprowadziła ograniczenia w niedzielnym handlu, obowiązuje od 1 marca 2018 roku. Przewiduje jednak katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w placówkach pocztowych.

Na wyjątek dotyczący placówek pocztowych powołują się większe sieci handlowe, które decydują się na otwieranie sklepów w niedziele niehandlowe. Przynajmniej na razie, od lutego 2022 roku zacznie bowiem obowiązywać nowelizacja przepisów, mająca uszczelnić zakaz handlu w niedziele.

Pod koniec listopada Jula otworzyła swoje sklepy również w niedziele niehandlowe. Sieć oferuje usługi kurierskie. Leroy Merlin Polska otworzył wszystkie swoje sklepy w niedziele niehandlowe od 7 listopada br. Część swoich sklepów w niedziele niehandlowe otwiera również Bricomarche. To sieć supermarketów typu "dom i ogród". W niedziele niehandlowe działa również większość sklepów Castorama.

Niedziele handlowe w 2021 rokuPAP

Autor:mp/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego:  AdrianSz / Shutterstock

Pozostałe wiadomości