Praca dla tysiąca osób. Gigant e-handlu zbuduje centrum w Polsce

Z kraju

goodman.com / biuro prasoweW centrum logistycznym Zalando powstanie nawet 1000 miejsc pracy

Nawet 1000 miejsc pracy powstanie po oddaniu do użytku centrum logistycznego niemieckiej firmy Zalando w Gardnie koło Gryfina (woj. zachodniopomorskie). Pierwsze przesyłki mają opuścić nową lokalizację pod koniec lata 2017 roku.

Gigant odzieżowego e-handlu planuje budowę magazynu o powierzchni ok. 130 tys. m2, w systemie BTS (build to suit), czyli pod konkretne zamówienie. Inwestycję przeprowadzi australijski deweloper firma Goodman. Zalando nie podaje informacji o planowanym koszcie inwestycji.

Duży oddział

Centrum Zalando będzie obsługiwane przez dostawcę usług logistycznych Fiege. Przesyłki będą dostarczane do 15 europejskich krajów, ale przede wszystkim do klientów z Polski, Niemiec i Skandynawii. Centrum logistyczne w Gardnie, będzie jednym z największych, którym zarządza firma Zalando, obok trzech rozmieszczonych w Niemczech: w Monchengladbach, Erfurcie oraz w Lahr. Jesienią br. przedsiębiorstwo otwiera nowe centrum w Stradella we Włoszech, w przyszłym roku planuje budowę swojego oddziału pod Paryżem. Magazyn Zalando powstanie na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej(KSSSE).

O Zalando

Zalando jest internetową platformą modową z siedziba w Berlinie, która powstała w 2008 r. Oferuje klientom odzież, obuwie oraz akcesoria przeszło 1500 marek z darmową dostawą i zwrotem. Firma deklaruje, że miesięcznie jej strony internetowe odwiedzane są 160 milionów razy, a liczba aktywnych konsumentów zbliża się do 20 milionów. W ciągu ostatniego roku zyskała 3 miliony nowych klientów. W 2015 roku Zalando osiągnęło przychód w wysokości ok. 3 miliardów euro. Firma zatrudnia przeszło 10 tys. pracowników.

Zobacz rozmowę o konsekwencjach taniego funta. Gośćmi programu "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS byli Monika Gąsiorek-Mosiołek oraz Hirek Wrona (11.08.2016):

Tańszy funt to tanie zakupyTVN24 BiS

Autor: mb//km / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: goodman.com / biuro prasowe