Z kraju

Dzięki 500 plus Polacy wydają więcej. Biedronka liczy zyski

Z kraju

Materiały prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.Sprzedaż w sklepach Biedronki wzrosła w drugim kwartale 2016 roku o 10,2 proc.

O ponad 10 proc. wzrosła sprzedaż w sklepach Biedronka w drugim kwartale tego roku. Przychody sieci wzrosły do 2,4 mld euro.

Sprzedaż w sklepach Biedronki wzrosła w drugim kwartale 2016 roku o 10,2 proc. rdr do około 2,4 mld euro - wynika z raportu Jeronimo Martins, właściciela sieci sklepów.

Efekt 500 plus?

Możemy w nim również przeczytać, że dobre wyniki to efekt m.in. wykorzystania "pobudzonego popytu konsumentów". "Wzrost sprzedaży i rentowności związany jest z niedawnym wzrostem dochodu gospodarstw domowych w Polsce" - czytamy w raporcie właściciela Biedronki, który odnosi się do sytuacji spółki w drugim kwartale tego roku. A to właśnie w tym okresie rozpoczęły się wypłaty w świadczeń w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus.

Jeronimo Martins podało w raporcie, że w pierwszych sześciu miesiącach roku Biedronka otworzyła 40 sklepów, a zamknęła 14. Na koniec marca sieć liczyła 2.683 sklepy.

Na co Polacy wydają pieniądze z programu Rodzina 500 plus? Zobacz materiał TVN24 BiS:

Zajęcia dodatkowe, tablet, zabawki. Na co wydasz 500 plus?TVN24 BiS

Autor: msz/ / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.