Pociągi do Niemiec wracają na trasy

Z kraju

TVN24 BiSKolejny dzień utrudnień w ruchu pociągów

W niedzielę ruch pociągów międzynarodowych z Warszawy i Gdyni do Berlina oraz z Berlina do Warszawy i Gdyni został wznowiony - poinformowało PKP Intercity. W ostatnich dniach składy na tej trasie kursowały na skróconych trasach.

Pasażerowie znów bez przeszkód mogą podróżować na międzynarodowej trasie Warszawa i Gdynia - Berlin. W ostatnich dwóch dniach z powodu likwidowania szkód po nawałnicach pociągi z Polski na tych trasach kursowały tylko do Rzepina. Dziś wszystko wraca do normy.

Znów kursują

"Zostaje wznowiony ruch pociągów w komunikacji międzynarodowej pomiędzy Polską a Niemcami. Dotyczy to m.in. pociągów w relacji Warszawa Wschodnia – Berlin HBF/ Gdynia Główna – Berlin HBF a także Berlin HBF – Warszawa Wschodnia/ Berlin HBF – Gdynia Główna. Jako pierwszy na teren Niemiec zostanie przyjęty pociąg EIC nr 17000/1 /46 zaś z terenu Niemiec jako pierwszy przybędzie pociąg EIC nr 43 /71002/3" - poinformował przewoźnik PKP Intercity. Wcześniej, bo w sobotę około godz. 12 - jak informowało PKP PLK - przywrócono ruch na wszystkich krajowych liniach kolejowych.

Pasażerowie utknęli

Utrudnienia na międzynarodowej trasie trwały od piątku. Tego dnia w Rzepinie utknęło około 200 pasażerów. Wielu z nich straciło nerwy i cierpliwość. Mimo że mieli bilety do Berlina, postanowili pojechać dalej na własną rękę.

Autor: msz / Źródło: tvn24bis.pl