Długie kolejki po paszporty. Ministerstwo zapowiada zmiany

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Kontrowersyjne zapisy w specustawie uchodźczej
Kontrowersyjne zapisy w specustawie uchodźczejTVN24
wideo 2/24
TVN24Kontrowersyjne zapisy w specustawie uchodźczej

Wydziały paszportowe nie wyrabiają się z obsługą obywateli, a kolejki z każdym dniem rosną. Zapowiadane są zmiany - tam, gdzie będzie to możliwe, punkty otworzą się w soboty - informuje "Rzeczpospolita". Dodaje, że trwa "boom na paszporty", na które "trzeba czekać miesiąc".

"Kilkadziesiąt, a czasem i kilkaset prób połączeń z wydziałami paszportowymi w całej Polsce kończy się niepowodzeniem. Zdesperowani czytelnicy twierdzą, że wchodzą na stronę internetową poszczególnych wydziałów paszportowych, by wybrać termin online. Bezskutecznie. Sprawdzamy. W wielu miejscach najbliższe miesiące są nieaktywne. Pytamy wojewodów, co robią, by to zmienić? Są bezradni. Odsyłają do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji" - czytamy w "Rz".

Zwiększone zainteresowanie paszportami

Gazeta cytuje odpowiedź MSWiA, które zaznacza, że "w związku ze zwiększonym zainteresowaniem składaniem wniosków o wydanie paszportu, wojewodowie zostali zobligowani do wydłużenia godzin pracy punktów paszportowych".

"Każdy wojewoda w swoim regionie będzie reagował w zależności od potrzeb, np. otwierając punkty paszportowe również w soboty" – odpowiedział resort i dodał, że zachowany jest miesięczny termin wyrobienia nowego dokumentu paszportowego.

"A jak jest w rzeczywistości? Warszawa-Śródmieście, 17 połączeń – nikt nie odbiera. Kalendarz online – nie działa. Nie ma szansy zapisania na żaden z terminów ani w marcu, ani w kwietniu. Wygląda na to, że w kolejnych miesiącach nie ma szansy" - pisze "Rz".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości