Megakumulacja w loterii. Zwycięzca co miesiąc mógłby kupować mieszkanie

Z kraju

Kosmiczna wygrana na loterii. Jedna osoba zgarnęła 760 milionów dolarówTVN 24
wideo 2/3

Rośnie kumulacja w loterii Eurojackpot. W najbliższym losowaniu będzie można wygrać aż 335 milionów złotych. Osoba, która zgarnie taką sumę, oszczędzając na zwykłej lokacie, mogłaby co miesiąc kupować nowe mieszkanie.

W żadnym państwie biorącym udział w europejskiej loterii Eurojackpot nie padła główna wygrana. Oznacza to, że w najbliższym losowaniu, w następny piątek do zgarnięcia będzie 335 milionów złotych.

357 tysięcy co miesiąc

Taka kwota z pewnością pozwoli prowadzić spokojne i bezpieczne finansowo życie rentiera. Jeśli zwycięzca odłoży całą sumę na lokatę o rocznym oprocentowaniu w wysokości 1,58 proc. - taka była na początku roku średnia oferta banków według danych NBP - to po miesiącu wzbogaci się o kolejne 357 tysięcy złotych. Za takie pieniądze można co miesiąc kupić np. średniej wielkości mieszkanie.

Jest to kwota już bez podatku od zysków kapitałowych, czyli tzw. podatku Belki. Nie uwzględnia natomiast inflacji, czyli zmiany cen.

Wyniki losowania

We wczorajszym losowaniu żadnemu z graczy nie udało się rozbić kumulacji. Stało się tak, ponieważ nikt poprawnie nie wytypował liczb, które padły w losowaniu Eurojackpot: 3, 14, 17, 37, 39 oraz 5, 10.

Wszystkie dzisiejsze polskie wygrane w Eurojackpot:Lotto

O loterii

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Na polski rynek wprowadził ją we wrześniu ub.r. Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z blisko 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Autor: msz//dap / Źródło: tvn24bis.pl