Do zgarnięcia ponad 400 milionów złotych. Rośnie kumulacja w megaloterii

Z kraju

Psycholog o zwycięzcach loterii
wideo 2/3

Siódme z rzędu losowanie Eurojackpot nie przyniosło głównej wygranej - poinformował Totalizator Sportowy. W następnym losowaniu kumulacja urośnie do rekordowych 405 milionów złotych.

W piątek 27 marca wylosowano następujące liczby: 13, 19, 23, 34, 41 oraz 3, 8.

W Polsce odnotowano pięć wygranych czwartego stopnia po 78 874 złote. Były to najwyższe wygrane w naszym kraju podczas tego losowania.

W żadnym państwie, biorącym udział w loterii, nie udało się rozbić kumulacji. Oznacza to, że osiągnięty został maksymalny pułap wysokości puli na wygrane pierwszego stopnia, czyli 90 mln euro (około 405 mln złotych).

"Warto zaznaczyć, że w historii polskich gier liczbowych nie było do tej pory szansy na tak wielką główną wygraną" - poinformował TS.

Eurojackpot w Polsce

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu 2017 roku na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

W grze uczestniczy 18 europejskich państw, stąd kwoty na wygrane są tak duże. Wszyscy grający mają takie same szanse.

Opłata za zakład wynosi 12,50 złotego. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Może wybrać własne liczby lub zdać się na los. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie.

Autor: mp/ToL / Źródło: tvn24bis

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock