TVN24 Biznes | Z kraju

Trzaskowski: rząd zamiast rządzić robi kampanię wyborczą za pieniądze podatnika

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Trzaskowski: idzie duży kryzys gospodarczy, niestety rząd jest do niego całkowicie nieprzygotowany
Trzaskowski: idzie duży kryzys gospodarczy, niestety rząd jest do niego całkowicie nieprzygotowanyTVN24
wideo 2/7
TVN24Trzaskowski: idzie duży kryzys gospodarczy, niestety rząd jest do niego całkowicie nieprzygotowany

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski zaapelował do premiera i ministrów, by zajęli się przygotowaniami do ewentualnego nawrotu epidemii i zwalczaniem gospodarczego kryzysu. - Czy rząd jest na wakacjach w tej chwili, czy prowadzi za publiczne pieniądze kampanię wyborczą? - pytał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Podczas briefingu w Warszawie Trzaskowski podkreślał, że niepokoi go to, że od 16 czerwca nie zebrała się Rada Ministrów. - Nie rozumiem, co się dzieje. Czy rząd jest na wakacjach w tej chwili, czy prowadzi za publiczne pieniądze kampanię wyborczą? Dlatego że wygląda na to, że w trakcie burzy na statku, na mostku kapitańskim nie ma kapitana - powiedział.

"Apeluję, żeby się rząd zajął pracą"

Zaapelował do rządzących, żeby zajęli się pracą, "zamiast robić kampanię wyborczą za pieniądze podatnika". - Bo widzimy przez cały czas, że pan premier jeździ po całym kraju, rozdaje czeki bez pokrycia, atakuje kandydata opozycji, to samo robią ministrowie zamiast pracować - dodał Trzaskowski.

- Apeluję, żeby się rząd zajął pracą w tych trudnych czasach dlatego, że się trzeba przygotować, być może, do ewentualnego nawrotu epidemii, trzeba się przygotować do opanowania bardzo trudnej sytuacji gospodarczej, a nie urządzać sobie wakacje w środku tak trudnych wydarzeń - powiedział kandydat KO.

Podkreślił, że "czeka na to, że rząd wróci do pracy i zajmie się rozwiązywaniem najważniejszych problemów". - Dzisiaj widzimy, że przede wszystkim koncentruje się na zbudowaniu największej machiny propagandowej w historii Polski, gdzie telewizja za 2 mld zł, gdzie wszyscy ministrowie albo większość ministrów, premier, zaprzęgnięci są przez wiele tygodni tylko i wyłącznie w robienie kampanii wyborczej, zamiast skoncentrować się na pracy - powiedział Trzaskowski. 

Zwołanie Rady Gabinetowej

Przypomniał swoją deklarację, że jeśli zostanie prezydentem, to tuż po zaprzysiężeniu zwoła Radę Gabinetową (rząd obradujący pod przewodnictwem prezydenta) i zapewnił, że "tak dokładnie będzie".

- Jeśli podczas tej pierwszej Rady Gabinetowej nie będziemy w stanie załatwić wszystkich problemów, to ja się zobowiązuje, że będę zwoływał kolejne Rady Gabinetowe tak, żebyśmy mogli wyjaśnić wszystkie problemy, żebyśmy naprawdę mogli się skupić na tym, co najważniejsze, czyli na sytuacji gospodarczej, na ewentualnym nawrocie epidemii, a nie na bez przerwy robieniu kampanii wyborczej czy doraźnych działaniach politycznych, czym się w tej chwili pan premier i cały rząd wyspecjalizował - powiedział kandydat KO.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości