Dobre informacje dla narciarzy. Cztery popularne ośrodki łączą siły

Z kraju

Jerzy Opioła CC BY SA Wikipedia, tvn24Wspólny skipass będzie obejmował m.in. Polanę Szymoszkową w Zakopanem

Cztery duże ośrodki narciarskie: Harenda i Polana Szymoszkowa w Zakopanem oraz Suche i Witów zostały połączone wspólnym skipassem. Narciarze będą mogli posługując się jedną kartą korzystać z tych ośrodków. Na razie nie podano cen.

Skipass na cztery ośrodki narciarskie będzie można zakupić przez stronę internetową www.goralskipass.com, bezpośrednio na stacjach narciarskich oraz w biletomacie, który stanie na Krupówkach. - To historyczny chwila dla Podhala. To co przez wiele lat wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Środowisko narciarskie połączyło się w Zakopanem. Warto jest współpracować razem bo w tym jest przyszłość naszego regionu - mówił burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Burmistrz dodał, że wraz z ościennymi gminami planuje uruchomienie linii autobusowej, która za darmo woziłaby narciarzy pomiędzy ośrodkami działającymi w ramach wspólnego skipassu.

Narty w polskich górach

Aby wprowadzić wspólny skipass stacje musiały całkowicie wymienić dotychczasowe systemy obsługi klientów, czyli zakupić m.in. nowe bramki, kasy i serwerownie. Jak tłumaczy Roman Krupa koordynator projektu Góral Skipass, są to najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. - Narciarz przechodząc przez taką bramkę nie będzie musiał wyjmować karty z kieszeni, bo czytnik sam sczyta dane z karty - wskazuje. Koszty wprowadzenia systemu dla jednego ośrodka wyniosły od 600 do 700 tys. zł. Narciarze w ośrodkach narciarskich posiadających wspólny skipass będą mogli korzystać z pięciu kolei krzesełkowych, 14 wyciągów orczykowych i szusować na prawie 9 km tras, w tym na dwóch trasach z homologacją międzynarodowej organizacji narciarskiej FIS. W przyszłości system Góral Skipass będzie można połączyć z kolejnymi stacjami narciarskimi na przykład położonymi w popularnej Białce Tatrzańskiej. Połączeniem jest też zainteresowany właściciel kolei linowej na Kasprowy Wierch - spółka Polskie Koleje Linowe.

Przepis na bezbolesny powrót do pracy po urlopie. Gościem TVN24 była psycholog Magdalena Korzewska (27.08.2016):

Przepis na bezbolesny powrót do pracy po urlopie

Autor: mb//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Opioła CC BY SA Wikipedia, tvn24