Były lider SLD dyrektorem w Alior Banku

Z kraju


Wojciech Olejniczak, niegdyś przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, objął funkcję dyrektora w Alior Banku. Do jego obowiązków będzie przygotowanie strategii wejścia tego banku na rynek rolno-spożywczy.

Jak poinformował na swoim koncie na Twitterze rzecznik prasowy Alior Banku, Julian Krzyżanowski, Wojciech Olejniczak dołączył do zespołu Alior Banku.

Biznes agro

– Wojciech Olejniczak będzie dyrektorem ds. biznesu agro. Będzie odpowiedzialny za przygotowanie strategii produktów w segmencie przeznaczonym dla rolników i szeroko rozumianego agro. Jest osobą, która przyszła, aby pomóc mocniej wejść w rynek rolno-spożywczy – powiedział Julian Krzyżanowski, rzecznik prasowy Alior Banku w rozmowie z lewicowym portalem trybuna.eu, którego redaktor naczelny Michał Syska powiązany jest z OMS im. Ferdynanda Lassalle’a.

Związany z lewicą

Olejniczak był politykiem związanym z lewicą. W rządzie SLD prawował funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi (lata 2003-2005) oraz przewodniczącym partii (lata 2005-2008).

Pełnił także mandat posła do Parlamentu Europejskiego VII kadencji (2009-2014). W 2010 roku bez powodzenia kandydował na funkcję prezydenta Łodzi, natomiast od 2015 roku był doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki.

Zobacz: Olejniczak - Nie wracam do polityki, nie ten moment. Lewica za słaba

Autor: ag//km / Źródło: tvn24bis.pl