Polska Rada Biznesu wybrała władze na kolejną kadencję

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Kostrzewa: potrzebujemy spokoju i stabilizacji, odejścia od show
Kostrzewa: potrzebujemy spokoju i stabilizacji, odejścia od showTVN24
wideo 2/6
TVN24Kostrzewa: potrzebujemy spokoju i stabilizacji, odejścia od show

Wojciech Kostrzewa po raz kolejny obejmie stanowisko prezesa Polskiej Rady Biznesu - poinformowała organizacja w komunikacie. Ponadto jej działaniami pokieruje szóstka wiceprezesów.

Jak czytamy w komunikacie PRB, jeżeli chodzi o wiceprezesów, będzie to kolejna kadencja dla: Małgorzaty Adamkiewicz (współwłaścicielki Grupy Adamed), Mariana Owerko (prezesa FoodWell) i Marka Żołędziowskiego (prezesa Group One).

Trzy kolejne miejsca zajmą osoby zasiadające w zarządzie po raz pierwszy: Beata Balas-Noszczyk (partnerka kancelarii Hogan Lovells), Maciej Oleksowicz (prezes Grupy Intercars) i Michał Szramowski (prezes MS Investments).

Po czterech latach uczestniczenia w pracach Zarządu decyzję o niekandydowaniu na kolejną kadencję podjęli: Zbigniew Jakubas (prezes Grupy Multico), Teresa Mokrysz (współwłaścicielka Grupy Mokate) i Jacek Olechowski (prezes Grupy Mediacap).

Kolejna kadencja

Po raz kolejny stanowisko prezesa PRB obejmie Wojciech Kostrzewa. "Został po raz pierwszy prezesem Polskiej Rady Biznesu w maju 2019 roku, kilka miesięcy przed wybuchem pandemii COVID-19. Jego druga kadencja upłynęła pod znakiem spowolnienia gospodarczego, wojny w Ukrainie, pogorszenia relacji między Polską i zagranicznymi partnerami, a także kontrowersyjnych i daleko idących zmian w polskim prawie" - opisuje organizacja.

- Wszystko to miało na nas ogromny wpływ – nie tylko jako przedsiębiorców, ale też jako obywateli. Zjednoczyliśmy się w walce – z pandemią i jej skutkami, z chaosem prawnym czy bezprawnymi aresztowaniami przedsiębiorców. Ale zjednoczyła nas też potrzeba współpracy, zwłaszcza wtedy, kiedy organizowaliśmy pomoc dla walczących Ukraińców i ofiar tej wojny - mówi prezes.

- Już od pierwszej kadencji stawialiśmy sobie za cel, aby aktywnie bronić praw przedsiębiorców w debacie publicznej, w tym dialogu z rządzącymi. Szybko okazało się, że w obecnych realiach działanie na rzecz przedsiębiorców to także walka o pryncypia, takie jak praworządność, wolność mediów czy partnerska współpraca z Unią Europejską - podkreśla.

Kostrzewa mówił też o planach na trzecią kadencję. - To dla mnie zaszczyt, że kolejny raz zyskałem zaufanie kolegów i koleżanek z Polskiej Rady Biznesu. Jednocześnie traktuję ten wybór jako wyraz poparcia dla naszych dotychczasowych działań. Kierunku nie zmieniamy. Będziemy współpracować z innymi organizacjami w ramach Rady Przedsiębiorczości i walczyć o to, by Polska była krajem, który nie rzuca przedsiębiorcom kłód pod nogi, w którym przestrzegane są zasady demokratycznego państwa prawa i który jest aktywnym i ważnym członkiem Unii Europejskiej - wyjaśnia.

Kim jest Wojciech Kostrzewa?

Jak przypomina PRB, Wojciech Kostrzewa jest prezesem i współwłaścicielem Grupy Billon, polsko-brytyjskiej firmy technologicznej, która oferuje cyfrową platformę w technologii blockchain łączącą płatności walutami narodowymi, zarządzanie dokumentami on-chain i cyfrową tożsamość. "Zasiada też w radzie dyrektorów Stadler Rail, szwajcarskiego producenta pojazdów szynowych, jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej ERGO Hestia oraz właścicielem i przewodniczącym rady nadzorczej Wydawnictwa Pascal. Wcześniej był m.in. prezesem BRE Banku i szefem operacji Commerzbanku w regionie CEE, a także wieloletnim prezesem Grupy ITI i przewodniczącym rady nadzorczej TVN" - czytamy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Polska Rada Biznesu

Pozostałe wiadomości