Z kraju

W centrum dowodzenia 500 plus. Minister cyfryzacji radzi, gdzie najlepiej składać wnioski

Z kraju

Anna Streżyńska: najbardziej niezawodny jest kanał bankowy
TVN24 BiSAnna Streżyńska: najbardziej niezawodny jest kanał bankowy

Najbardziej niezawodnym kanałem składania wniosków w ramach programu Rodzina 500 plus jest system bankowy - mówiła w TVN24 BiS Anna Streżyńska. Minister cyfryzacji ostrzegała też przed oszustami, którzy np. podszywają się pod strony rządowe.

Anna Streżyńska, minister cyfryzacji przyznała, że zainteresowanie programem Rodzina 500 plus jest duże, co prowadzi do chwilowych awarii systemów, poprzez które składane są wnioski.

Problemy?

- Zazwyczaj system szybko wstaje i można ponowić ten wniosek i zazwyczaj się udaje. Istnieją cztery kanały składania wniosków i jak przypuszczaliśmy najbardziej niezawodny jest kanał bankowy, dlatego do niego zachęcamy. Przeszło przez niego już 44 tys. wniosków - mówi Anna Streżyńska. Minister cyfryzacji ostrzegała również, że w internecie pojawiły się strony, za pomocą których oszuści wyłudzają pieniądze np. za złożenie wniosku, co jest bezpłatne. - Oszuści np. podszywają się pod strony rządowe. Dlatego przestrzegam wszystkich i uczulam, aby bardzo dokładnie sprawdzać adres, z którego się korzysta. Trzeba dokładnie czytać adres i sprawdzać stronę przewijając ją do końca - mówiła Streżyńska. - Pilnujemy, aby procedura składania wniosków przez internet była bezpieczna - dodała.

Program

Dziś ruszył program Rodzina 500 plus. Świadczenie wychowawcze, czyli 500 zł miesięcznie w ramach programu otrzyma każda rodzina z minimum dwojgiem niepełnoletnich dzieci - na drugie i każde kolejne dziecko, niezależnie od dochodu. W przypadku dochodu poniżej 800 zł netto na osobę, rodzina otrzyma wsparcie także na pierwsze dziecko. Dla rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne kryterium dochodowe wynosi 1200 zł. Wniosek o świadczenie można złożyć na dziecko lub dzieci, które już się urodziły. Świadczenie będzie przysługiwać do ukończenia przez dziecko 18 lat.

Duże zainteresowanie 500 plus. "Ponad 20 tysięcy wniosków w programie"
Duże zainteresowanie 500 plus. "Ponad 20 tysięcy wniosków w programie"TVN24 BiS

Autor: msz//km / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: tvn24bis.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości