Na wakacje kredytowe z problemami. Utrudnienia w największym banku

Aktualizacja:
Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Polacy mogą składać wnioski o wakacje kredytowe
Polacy mogą składać wnioski o wakacje kredytoweTVN24
wideo 2/7
TVN24Polacy mogą składać wnioski o wakacje kredytowe

Od piątku można składać wnioski o ustawowe wakacje kredytowe. Problemy mogą jednak napotkać klienci największego banku w Polsce - PKO BP. "Z powodów technicznych możliwość złożenia wniosku o rządowe wakacje kredytowe może być ograniczona" - przekazał bank w mediach społecznościowych.

Zamierzacie skorzystać z wakacji kredytowych? Czekamy na Wasze informacje

Problemy z wakacjami kredytowymi w PKO BP

PKO BP napisał na Twitterze: "Z powodów technicznych możliwość złożenia wniosku o rządowe wakacje kredytowe może być ograniczona. Przepraszamy za wszystkie utrudnienia. Trwają prace nad przywróceniem dostępu do usług".

Wyjaśnił także, że "wynikają one z bardzo dużego zainteresowania klientów wnioskami o zawieszenie raty kredytu".

"Chwilowe utrudnienia dotyczą wyłącznie możliwości złożenia wniosku o rządowe wakacje kredytowe. Wynika to z bardzo dużego zainteresowania klientów" - napisała w odpowiedzi na pytania TVN24 Biznes Agnieszka Szymańska-Grodecka z zespołu prasowego PKO BP.

"Pracujemy intensywnie nad jak najszybszym przywróceniem pełnego dostępu do tej usługi. Jest to jeden ze scenariuszy, który braliśmy pod uwagę dlatego jutro, w sobotę, wszystkie oddziały banku będą czynne w godz. 9.00-12.00. Przypominamy jednocześnie, że wniosek złożony w iPKO od razu skutkuje zawieszeniem raty, tak więc osoby które płacą ratę np. 1 sierpnia i chcą żeby została ona zawieszona mają jeszcze trzy dni na złożenie wniosku" - dodała.

Wakacje kredytowe - warunki i zasady >>>

Wakacje kredytowe. Internauci zgłaszają problemy

Internauci wcześniej wysyłali zgłoszenia na Kontakt 24 dotyczące między innymi Banku Pekao i Alior Banku.

"Zgłaszam problemy z wysłaniem wniosku o wakacje kredytowe w Alior Banku. Od kilku godzin próbuję wysłać wniosek w Alior online, ale niestety stale pojawia się błąd i opcja spróbuj później. Zastanawiam się, czy we wszystkich bankach są takie problemy" - to jedna z nadesłanych wiadomości.

"Brak możliwości złożenia wniosku o wakacje kredytowe w Alior Bank. Po zalogowaniu się do systemu, nie działa zakładka z wnioskiem i tak od kilku godzin" - napisał Jarek.

"Podobnie jak w innych bankach, w związku z bardzo dużym zainteresowaniem, również u nas mogą występować chwilowe problemy ze złożeniem wniosku online. Pracujemy nad rozwiązaniem tej sytuacji. O przywróceniu funkcjonalności systemu będziemy informować na bieżąco. Rozwiązanie problemu jest dla nas sprawą priorytetową" - zapewniała przed południem Karolina Kozakiewicz, menedżer ds. PR Alior Banku.

Przed 13.00 przekazała, że "proces składania wniosków 'Wakacje Kredytowe' online działa prawidłowo", a "awaria została usunięta".

Inny internauta napisał: "Bank Pekao S.A. utrudnia skorzystanie z możliwości zawieszenia spłaty rat kredytu hipotecznego. Na stronie banku, mimo że jest teoretycznie dedykowana zakładka do składania takiej dyspozycji, ale nie da się jej kliknąć. Błąd techniczny (lub celowa blokada) nie występuje przy innych wnioskach".

W odpowiedzi na nasze pytania rzecznik Pekao Paweł Jurek zapewnił, że "przyjmowanie wniosków o wakacje kredytowe przebiega bez zakłóceń".

Podobna sytuacja dotyczyła Getinu, w sprawie którego również dostaliśmy informację o kłopotach z wnioskiem o wakacje kredytowe. "Wszystkie systemy działają prawidłowo" - zapewnił Artur Newecki, rzecznik prasowy Getin Noble Bank.

Z informacji podawanych przez serwis downdetector wynika, że wcześniej klienci zgłaszali też problemy z działaniem serwisów ING Banku Śląskiego.

Czytaj także: Ważne terminy w sprawie wakacji kredytowych

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/dap

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości