PKO zachęca do składania wniosków o 500 plus przez internet. "Pozostały tylko dwa dni"

Z kraju

Eliza Kuna o wypłacie pieniędzy z 500 plustvn24
wideo 2/4

Do końca sierpnia klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo mogą on-line złożyć wniosek w ramach programu Rodzina 500 plus. Kompletny i prawidłowo wypełniony dokument złożony na czas gwarantuje ciągłość w otrzymaniu świadczenia - poinformował w środę największy polski bank.

Jak poinformował w komunikacie PKO BP, bank utrzymuje pozycję lidera w liczbie złożonych wniosków on-line. "Od początku sierpnia ich liczba wzrosła do 150 tys. - to jedna trzecia wszystkich wniosków złożonych drogą internetową. Od kwietnia 2016 roku do dziś klienci złożyli ich w sumie ponad 330 tysięcy. Na wysłanie wniosku na kolejny okres pozostało tylko dwa dni jeśli ma być zachowana ciągłość wypłat" - czytamy w komunikacie.

Bank zapewnia, że wnioski składane z poziomu serwisu transakcyjnego banku są bezpieczne i łatwe w obsłudze. "Wystarczy wejść po zalogowaniu do konta w zakładkę e-urząd. Część danych, takich jak: imię, nazwisko, pesel, adres zameldowania, nr telefonu, adres email i numer rachunku bankowego, zostanie uzupełniona automatycznie, co znacznie przyspiesza jego wypełnienie" - wskazano.

"Następnie dane z wypełnionego wniosku są przesyłane do systemu administracji publicznej Emp@tia. Na wskazany we wniosku adres e-mail wysyłane jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru tzw. UPO. Weryfikacją wniosku, przetwarzaniem danych i wypłatą świadczeń zajmuje się właściwy organ administracji wskazany przez osobę wnioskującą" - napisano.

Wniosek co roku

Bank przypomina, że wniosek w ramach programu Rodzina 500 plus należy składać co roku. "Dotyczy to rodzin, które do tej pory korzystały z programu jak i tych, którzy będą dopiero z niego korzystać. Wypełnienie wniosku zajmuje kilka minut, ale niezbędne jest przygotowanie wcześniej niezbędnych dokumentów w wersji elektronicznej m.in. potwierdzające dochody rodziny czy sytuację formalno-prawną rodziny. Ich rodzaj uzależniony jest od indywidualnej sytuacji wnioskującego" - przekazano w komunikacie. PKO BP przekazał, że od połowy października ubiegłego roku 175 tysięcy osób skorzystało z możliwości założenia Profilu Zaufanego przez serwisy transakcyjne banku, a blisko 8,5 miliona użytkowników iPKO i Inteligo ma dostęp do platformy PUE ZUS. W II kwartale 2017 roku skonsolidowany zysk netto PKO BP wyniósł 827 mln zł, a wartość aktywów sięgnęła 286,4 mld zł. W całym 2016 r. Grupa Kapitałowa wypracowała 2,87 mld zł zysku.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: