Tani przewoźnik uruchomi nowe połączenia z Polski. Trzy loty w tygodniu

Z kraju

Wizz Air likwiduje połączenia z PolskiTVN24 BiS
wideo 2/3

Linia lotnicza Wizz Air zapowiedziała w środę uruchomienie połączenia z Poznania do Rejkiawiku, stolicy Islandii. Loty rozpoczną się 31 marca 2018 roku i będą odbywać się trzy razy w tygodniu.

Przewoźnik poinformował w środę w komunikacie prasowym, że samoloty na nowej linii latać będą we wtorki, czwartki i soboty. Podał też, że rozpoczął już sprzedaż biletów.

W 2018 roku, w ofercie sprzedaży Wizz Air będzie 680 tysięcy miejsc na połączenia w poznańskiej siatce połączeń, co stanowi 20-procentowy wzrost w porównaniu do mijającego roku. Wraz z ogłoszonym w środę nowym połączeniem do Rejkiawiku, Wizz Air połączy Poznań z 11 miastami w ośmiu krajach.

Ilu pasażerów

Z usług przewoźnika na trasach w poznańskiej siatce połączeń skorzystało dotąd ponad 3,5 mln pasażerów. W bazie w Poznaniu Wizz Air dysponuje dwoma samolotami. Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej flota składa się z 86 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 28 baz na ponad 550 trasach łączących 143 lokalizacje w 43 krajach. Oferuje obecnie ponad 150 tras z ośmiu lotnisk w Polsce.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: solisci.pl