Wysyp nowych tras z Polski. Linia lotnicza ogłasza swoje plany

Z kraju

Podniebne życie stewardesyTVN24 BiS
wideo 2/6

Od przyszłego lata węgierski Wizz Air uruchomi 15 nowych tras z Gdańska, Krakowa i Warszawy - poinformował we wtorek przewoźnik. Wśród nowych połączeń będą loty miedzy innymi z Warszawy do Turku i Madrytu, a także z Gdańska do Bari oraz z Krakowa do Tromso i Werony.

Od czerwca 2020 r. z Warszawy Wizz Air zacznie latać do: Bolonii (Włochy), Madrytu (Hiszpania), Turku (Finlandia) i na Teneryfę (hiszpańska wyspa na Oceanie Atlantyckim). Od 1 czerwca przewoźnik poleci z Gdańska do Bari we Włoszech, a od lipca i sierpnia ruszą połączenia z Krakowa do Trondheim (Norwegia), Werony, Mediolanu, Bolonii (Włochy), Barcelony (Hiszpania), Tromso, Stavanger, Bergen, Haugesund (Norwegia) oraz do Londyn Gatwick.

Więcej rejsów

Ponadto od przyszłego lata Wizz Air zwiększy częstotliwość rejsów o 24 loty tygodniowo, m.in. z Gdańska do Oslo (z 7 do 10), czy Trondheim (z 3 do 4), z Krakowa do Rzymu (z 5 do 7), czy z Warszawy do Kutaisi (z 3 do 4). W sumie w 2020 r. Wizz Air ma oferować 193 trasy do 28 krajów z dziewięciu lotnisk w Polsce. Obecnie lata na 178 trasach. Przewoźnik w przyszłym roku zbazuje w Polsce cztery nowe samoloty, po jednym na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz w Gdańsku, i dwa w Krakowie. Wizz Air ma pięć baz w Polsce: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk i Wrocław. Pierwszy rejs węgierskiego przewoźnika odbył się w naszym kraju w 2004 r. Od tego czasu linia przewiozła ok. 70 mln pasażerów na trasach do i z Polski. Przewoźnik dysponuje w sumie 119 samolotami typu Airbus A320 i A321 latającymi z 25 baz na ponad 700 trasach łączących 150 lokalizacji w 44 krajach. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices.

Trzeci przewoźnik

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że Wizz Air obsłużył w ubiegłym roku w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym 8,7 miliona pasażerów. To trzeci wynik spośród wszystkich przewoźników obecnych w Polsce.

Najwięcej, bo 11,5 miliona pasażerów obsłużył Ryanair. Na drugim miejscu znalazły się PLL LOT - 10,5 miliona pasażerów. Poza podium sklasyfikowano Lufthansę. Niemiecka linia lotnicza obsłużyła 2,2 miliona pasażerów.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock