Lotnisko w Szymanach szykuje się do startu. Znane są pierwsze kierunki

Z kraju

materiały prasoweLotnisko w Szymanach ma być uruchomione za dwa tygodnie

Lotnisko ma zacząć pracować za dwa tygodnie. Z Szyman mają być dostępne połączenia do Krakowa i Berlina, ale przygotowywane jest też połączenie do Monachium.

Promocja lotnicza woj. warmińsko-mazurskiego będzie polegała na uruchomieniu połączenia z Szyman do Monachium.

Do Monachium

- Takie łączenie promocji z uruchomieniem nowego połączenia jest z powodzeniem wykorzystywane przez inne regionalne porty lotnicze w kraju i za granicą, np. w Niemczech - powiedział PAP dyrektor wydziału infrastruktury i geodezji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Wiktor Wójcik.

Wójcik nie podał PAP nawet przybliżonej wartości przetargu na promocję lotniczą regionu zastrzegając, że stanowi to tajemnicę postępowania przetargowego.

- Samo przygotowanie formalne tego przetargu nie jest łatwe, trudno na razie powiedzieć, kiedy go ogłosimy. Mamy jednak nadzieję, że wiosną uda się uruchomić połączenia do Monachium - dodał Wójcik.

Gotowy do startu

Szef lotniska w Szymanach Bogusław Krawczyk powiedział PAP, że port lotniczy jest gotowy do uruchomienia takiego połączenia. - Sądzimy, że ten kierunek lotów będzie się cieszył popularnością - podkreślił Krawczyk.

Lotnisko w Szymanach ma być uruchomione za dwa tygodnie. Pierwsze loty rejsowe planowane są do Krakowa i Berlina. Władze regionu i kierownictwo lotniska uważa, że należy uruchamiać kolejne połączenia z Niemcami, ponieważ od lat Niemcy chętnie odwiedzają Warmię i Mazury. Są to zarówno osoby, które mają tu swoje korzenie (mieszkali tu ich dziadkowie, czy i pradziadkowie), jak i miłośnicy unikatowej przyrody oraz żeglarstwa.

Wedle wcześniejszych zapowiedzi władz regionu do lata powinny być także uruchomione połączenia lotnicze między Szymanami, a Londynem i Dublinem.

Autor: msz/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe