Padł rekord w Lotto. Jest jedna "szóstka" za 35 mln zł!

Z kraju

Aktualizacja:
W sobotnim losowaniu Lotto do zgarnięcia było aż 35 mln zł

W dzisiejszym losowaniu Lotto do zgarnięcia było aż 35 mln zł. I padła tylko jedna "szóstka". Szczęśliwy gracz dostanie 35 mln 234 tys. 116 zł i 20 gr - podaje w komunikacie Totalizator Sportowy.

1, 14, 23, 31, 33 i 35 - to liczby, które dają rekordową wygraną.

Rozbić bank

Ostatnia wygrana na tym poziomie padła 7 lutego w Suwałkach. Szczęśliwe liczby były warte 30 216 854,10 zł. Jak informuje Totalizator Sportowy, to trzecia pod względem wartości wygrana w Polsce.

Na liście, która obejmuje wygrane w Lotto oraz Lotto Plus, większe niż milion zło­tych, znajduje się obecnie 1029 osób. W tym roku w Lotto padło już dzie­sięć „szó­stek”.

Totalizator Sportowy przypominał zestawienie pięciu największych wygranych w Lotto.

Aktualna pierwsza piątka listy Lottomilionerówlotto.pl

Co kupić?

10, 20, a może 35 milionów złotych. Każdy zapewne kiedyś zastanawiał się, co zrobiłby z taką sumą pieniędzy. Dom, samochód, podróż dookoła świata, mnóstwo gadżetów - wygrana liczona w milionach wystarczy, by spełnić każdą zachciankę. Ale pewnie każdy ma jakąś swoją listę priorytetów w tej sprawie.

Niektórzy mówią, że dobry samochód jest wart każdych pieniędzy. Jeśli jednak przyjmiemy, że przeciętnemu Kowalskiemu wystarczy średniej klasy popularny kompakt wart ok. 60 tys. zł, mógłby ich kupić - za 35 mln zł - grubo ponad 580.

Chcąc w jednym z dużych polskich miast kupić 3-pokojowe mieszkanie, trzeba przygotować się na wydatek rzędu 400 tys. zł. Za 35 mln zł takich mieszkań możemy mieć 87. Chyba że ktoś woli mieszkać np. w pałacyku z XVIII wieku. Podróżowanie - niektórzy uważają, że to najlepszy sposób na życie. Kilka razy dookoła świata - pieniędzy na pewno nam wystarczy.

Ale może warto też trochę pieniędzy zainwestować? Jest kilka możliwości. Dobrze przynajmniej część odłożyć w takim miejscu, by pracowały dla nas.

Najbezpieczniejsza, ale też najmniej korzystna (szczególnie przy tak niskich stopach procentowych) pod względem zarobku jest lokata. Warto pamiętać, że lepiej tak dużych pieniędzy nie lokować w jednym banku, a rozbić na kilka. Lokaty gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, jednak tylko do wysokości 100 tys. euro. Ato oznacza, że kwotę trzeba by ulokować w ponad stu kontach.

Dla bardziej odważnych czeka giełdowa gra, inwestycja w drogie i rzadkie przedmioty, może w sztukę. Wyobraźnia nie zna tutaj granic.

Podatek

Trzeba pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty. Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy, czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Autor: mb//gry / Źródło: tvn24bis.pl