Wielka kumulacja w Lotto. Do zgarnięcia jest 30 mln zł

Z kraju

W dzisiejszym losowaniu Lotto do zgarnięcia jest aż 30 mln zł

W dzisiejszym losowaniu Lotto do zgarnięcia jest aż 30 mln zł. Do tej pory taką sumę wygrały zaledwie trzy osoby w Polsce.

Jeżeli dziś ktoś wytypuje "szóstkę", to automatycznie dołączy do czołówki listy Lot­to­mi­lio­ne­rów. Natomiast jeśli dziś nikt nie trafi, to w kolejnym losowaniu do zgarnięcia będzie rekordowa kwota ponad 40 mln zł.

Rozbić bank

Ostatnia wygrana na tym poziomie padła 7 lutego w Suwałkach. Szczęśliwe liczby były warte 30 216 854,10 zł. Jak informuje Totalizator Sportowy, to trzecia pod względem wartości wygrana w Polsce.

Na liście, która obejmuje wygrane w Lotto oraz Lotto Plus, większe niż milion zło­tych, znajduje się obecnie 1029 osób. W tym roku w Lotto padło już dzie­sięć „szó­stek”.

Totalizator Sportowy przypomina zestawienie pięciu największych wygranych w Lotto.

Największe wygrane w Lotto

Zapłacić podatek

Trzeba pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty. Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy, czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Autor: mb / Źródło: TVN24 BiS