„Wiedźmin 3” najbardziej wyczekiwaną grą na świecie. Premiera 19 maja

Z kraju

CD ProjektGra ukaże się 19 maja w wersjach na komputery PC oraz na konsole Xbox One i PlayStation 4

Plebiscyt serwisu Gamespot.com potwierdził pozycję „Wiedźmina 3” jako najbardziej wyczekiwanej gry roku. Tymczasem firma CD Projekt RED ujawniła wymagania sprzętowe swojej produkcji. Światowa premiera gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” odbędzie się 19 maja 2015.

„Wiedźmin 3: Dziki Gon” został wskazany jako „najbardziej wyczekiwana gra roku” w plebiscycie zorganizowanym przez portal Gamespot.com, jeden z największych międzynarodowych serwisów poświęconych grom komputerowym. Na produkcję polskiego studia zagłosowało 42 proc. użytkowników biorących udział w plebiscycie. „Wiedźmin” zdeklasował tym samym konkurencję – żaden inny pretendent do tytułu najbardziej oczekiwanej premiery roku nie przekroczył nawet 8 proc. głosów.

Zdeklasował konkurencję

To nie pierwsze tego rodzaju odznaczenie zdobyte przez „Wiedźmina 3” – wcześniej gra polskiego studia została w ten sposób odznaczona na początku grudnia ubiegłego roku w ramach gali The Game Awards 2014 w Las Vegas. Zaledwie kilka dni później CD Projekt RED, producent gry ogłosił przesunięcie premiery na maj 2015. Wcześniej data wydania gry była już odsuwana w marcu 2014 roku, co spowodowało gwałtowny spadek notowań firmy na Giełdzie Papierów Wartościowych. Ostatnie opóźnienia nie miały tak znaczących konsekwencji.

Gra działająca w oparciu o silnik REDengine 3 ukaże się 19 maja w wersjach na komputery PC oraz na konsole Xbox One i PlayStation 4. Za produkcję gry odpowiedzialne jest wielokrotnie nagradzane polskie studio CD Projekt RED, z którego wyszły również poprzednie odsłony serii: „Wiedźmin” i „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”.

Szef CD Project był gościem TVN24 Biznes i ŚwiatTVN24 Biznes i Świat

Autor: pp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CD Projekt