Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: raport Senatu ws. więzień CIA

Z kraju

Krytyczny raport Senatu USA

Senat USA ujawnił krytyczny raport ws. technik przesłuchań, które CIA stosowała w trakcie wojny z terrorem. Wieczorem w TVN24 BiŚ o komentarz do tych doniesień poprosimy naszych gości.

„Świat”

W specjalnym wydaniu magazynu "Świat" raport amerykańskiego Senatu komentować będą o godz. były wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i dziennikarz Janusz Rolicki. Odniesie się do niego także komentatorka TVN24 BiŚ Ewa Ewart.

O 20.30 pytanie o sankcje wobec Rosji - czy to skuteczny nacisk, czy broń obosieczna? O bilans zysków i strat Bartosz Węglarczyk zapyta Janusza Piechocińskiego - wicepremiera i ministra gospodarki.

"Świat technologi"

W "Świecie technologii" o 21:00 między innymi o zakazie jaki planują wprowadzić Paryż i Londyn. Władze tych miast chcą zatrzymywać na rogatkach wszystkie samochody z silnikami diesla, ponieważ za bardzo zanieczyszczają środowisko. W programie też o nauce programowania, które raczkuje w szkołach. Być może rozwiązaniem byłoby wprowadzenie takiego przedmiotu do programu szkolnego. Taką próbę przeprowadzają właśnie Amerykanie. Na czele z prezydentem Barackiem Obamą, który sam próbował zrozumieć komputerowy język.

Na "Świat technologi" zaprasza Łukasz KijekTVN24 Biznes i Świat

"Bilans"

O tym, co ma wpływ na nasze portfele dowiemy się w programie "Bilans" o godz. 21.30. Robert Stanilewicz podsumuje wtedy najważniejsze wydarzenia na rynkach.

"24 godziny"

O godz. 22.00 najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata. Gośćmi programu będą Marek Ostrowski z "Polityki" i Agata Diduszko-Zyglewska z tygodnika "Krytyka Polityczna".

Autor: pp//bgr / Źródło: TVN24 Biznes i Świat