Rosja agresorem, co zrobi Zachód? Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, jaka powinna być reakcja Zachodu na eskalację konfliktu na Ukrainie. Fanom gadżetów zaprezentujemy technologiczne nowości. Opowiemy także, co miało największy wpływ na nasze portfele.

"Świat"

Parlament Ukrainy przyjął we wtorek uchwałę, w której uznała Rosję za agresora, wczoraj władze wprowadziły w Donbasie stan nadzwyczajny. Czy Europa utrzyma jednolity front w relacjach z Rosją, szczególnie w sytuacji, gdy zupełnie nowym wyzwaniem dla kontynentu może okazać się polityczna zmiana w Grecji? O to w programie "Świat" o godz. 20.30 Katarzyna Kolenda-Zaleska zapyta Aleksandra Smolara, prezesa Fundacji Batorego.

"Świat technologii"

W programie "Świat technologii" o godz. 21.00 opowiemy, ile zaoszczędzą Amerykanie dzięki swojemu programowi załogowych lotów kosmicznych. Już za niecałe trzy lata amerykańscy astronauci mają mieć do dyspozycji własne pojazdy transportujące ich do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Obecnie muszą korzystać z rosyjskich kapsuł, co kosztuje NASA majątek.

Opowiemy też o ponaddźwiękowym samochodzie, który jeszcze w tym roku może pojechać ponad 1600 km/h. W rygorystycznych testach biorą udział nawet samoloty. My przyjrzymy się im z bliska.

Polskie drogi stają się coraz bezpieczniejsze. Ale nie przez zmianę przepisów. Wszystko dzięki nowym technologiom instalowanym w samochodach. Jakim? Szczegóły w programie.

"Bilans" i "24 godziny"

Robert Stanilewicz podsumuje dzień na rynkach w programie "Bilans" o godz. 21.30. Wraz z analitykami i ekonomistami poszuka też sposobu na pomoc zadłużonym we frankach.

Z kolei o godz. 22 program "24 godziny" poświęcony najważniejszym wydarzeniom w Polsce i na świecie.

Autor: ToL//bgr / Źródło: TVN24 Biznes i Świat