Pociągiem do Warszawy. Ruszają nowe połączenia

Z kraju

tvn24Nowy rozkład umożliwi weekendowy dojazd do Warszawy podróżnym jadącym pociągami ŁKA z Sieradza, Kutna, Łowicza i Zgierza

W nowym rozkładzie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, który zacznie obowiązywać od niedzieli 4 września, przybędzie pociągów na trasach do Łowicza, Sieradza, Kutna i na terenie aglomeracji łódzkiej. W weekendy liczba połączeń z Łodzi do Warszawy wzrośnie z czterech do ośmiu.

- Skończyły się wakacje i prace torowe, więc na trasy województwa łódzkiego powraca 17 pociągów, które były w tym czasie zawieszone. Wprowadzamy też po pięć nowych pociągów do Sieradza i Łowicza, dodatkowe cztery do Warszawy - podkreślił prezes zarządu ŁKA Andrzej Wasilewski.

Dodał, że połączeniach wzięto pod uwagę zgłaszane przez pasażerów potrzeby.

Według prezesa, po wprowadzeniu nowego rozkładu, pociągi ŁKA będą pokonywać miesięcznie o 22 tys. km więcej niż w sierpniu.

Tysiące podróżnych

Spółka zauważyła duże zainteresowanie pasażerów weekendowymi połączeniami do stolicy. Obliczono, że w soboty i niedziele na tej trasie podróżuje od 2,5 do 3 tys. osób. Jak zaznaczył wiceprezes zarządu ŁKA Janusz Malinowski, zwiększenie oferty pociągów na trasie Łódź–Warszawa nie niesie ze sobą ograniczenia liczby połączeń w Łódzkiem. Wręcz przeciwnie – od 4 września przybędzie pociągów ŁKA kursujących w regionie. Nowy rozkład umożliwi weekendowy dojazd do Warszawy podróżnym jadącym pociągami ŁKA z Sieradza, Kutna, Łowicza i Zgierza. Będą oni mogli przesiąść się do pierwszego pociągu wyruszającego z Łodzi Kaliskiej do stolicy o godz. 6.30.

Nowe składy

Na trasie Łódź-Sieradz będą kursować 33 pociągi, w tym pięć nowych. Zakończenie modernizacji torów na odcinku Koluszki-Częstochowa i w obrębie stacji Skierniewice pozwoli na przywrócenie wszystkich dziesięciu połączeń z Łodzi do Koluszek; razem z pociągami do Warszawy i Skierniewic, mieszkańcy Koluszek będą mieć do dyspozycji 22 połączenia ze stolicą województwa. Do 21 zwiększy się liczba połączeń Łódź-Kutno. Przybędzie nowy pociąg z Kutna, który w 75 minut przywiezie mieszkańców tego miasta do Łodzi na godz. 6.00. Pięć nowych pociągów skomunikuje Łódź z Łowiczem; w sumie będzie ich 29. ŁKA zaleca pasażerom zwrócenie szczególnej uwagi na rozkład jazdy pociągów do i z Kutna oraz Łowicza – mogą w nich pojawiać się zmiany związane z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP. Zwiększy się ruch pociągów w obrębie aglomeracji łódzkiej. Zaplanowano cztery nowe połączenia weekendowe na trasie Łódź Widzew-Zgierz – w sumie razem z dniami powszednimi będzie ich 18. Siedem nowych pociągów będzie kursować między Łodzią Kaliską i Widzewem. Na tej trasie liczba wszystkich połączeń wzrośnie do 35 dziennie.

Nowoczesne pociągi za 200 mln zł stoją i niszczeją. Polska kolej je ma, ale nie używa:

Autor: PMB//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24