Z kraju

Kolejna dymisja w ZUS. Odchodzi drugi wiceprezes

Z kraju

Nowe formularze ZUS od kwietnia w całej Polsce
Nowe formularze ZUS od kwietnia w całej Polscetvn24
wideo 2/4

Dr Marcin Wojewódka, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nadzorujący Pion Administracji i Zamówień Publicznych, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska - podał ZUS w komunikacie. Zaledwie trzy tygodnie wcześniej zrezygnował ze stanowiska wiceprezes nadzorujący obszar IT.

Radosław Milczarski z biura prasowego ZUS powiedział, że Wojewódka zrezygnował z funkcji, ale będzie pełnił obowiązki do 4 lipca.

Odwołanie członków zarządu

- Formalną decyzję o odwołaniu i powołaniu wiceprezesów podejmuje Rada Nadzorcza ZUS - przypomniał Milczarski.

Wojewódka był od 4 maja 2016 r. wiceprezesem nadzorującym pion administracji i zamówień publicznych.

"Powodem rezygnacji są czekające go nowe wyzwania zawodowe w drugiej połowie 2017 r." - podał ZUS w komunikacie na swojej stronie internetowej. nie precyzując, co będzie robił wiceprezes. Zaznaczył, że Wojewódka "podziękował za ponad roczną współpracę prezes ZUS prof. Gertrudzie Uścińskiej".

To już kolejna dymisja w kierownictwie Zakładu. Wcześniej 22 maja "z powodów osobistych" złożył rezygnację Michał Możdżonek, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nadzorujący obszar IT .

"Nadzór nad pionem informatyki, do czasu wyłonienia nowego członka zarządu, przejmuje prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska" - poinformowano wówczas w komunikacie.

Autor: MS / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości