Z kraju

"Mamy jeden z najniższych długów w Unii". Minister nie obawia się ratingu

Z kraju

ShutterstockW najbliższy piątek Moody's może opublikować nową ocenę ratingową dla Polski

- Mamy jeden z najniższych długów w Unii Europejskiej, zarówno w gospodarce prywatnej, jak i długu publicznego. Myślę, że również tę stabilność finansową agencje ratingowe docenią - powiedział wicepremier, szef MR Mateusz Morawiecki dziennikarzom w Krynicy.

W najbliższy piątek 9 września agencja Moody's może opublikować nową ocenę ratingową dla Polski. Morawiecki pytany we wtorek w Krynicy o konsekwencje ewentualnego obniżenia ratingu Polski przez agencję Moody’s, odparł, że nie spekuluje w tym temacie.

- Rating już był obniżony i konsekwencji jakichś bardzo zauważalnych nie było - dodał wicepremier.

Decyzja Moody's

- Z szacunkiem się do tych ratingów oczywiście odnosimy, ale jednocześnie robimy swoje. Uważamy, że mamy jeden z najniższych długów w Unii Europejskiej, zarówno w gospodarce prywatnej, jak i długu publicznego. Myślę, że również tę stabilność finansową agencje ratingowe docenią, jeśli nie teraz, to docenią już wkrótce - zaznaczył Morawiecki. W zeszłym tygodniu, wicepremier Morawiecki pytany był o nową ocenę Moody's p podczas wizyty w Londynie.

- Wydali negatywną perspektywę, teraz wydali ostrzeżenie, więc zapewne będą chcieli przeprowadzić zmianę, choć tego oczywiście nie wiem - powiedział wówczas w wywiadzie dla agencji prasowej.

Ratingi Moody's w Europie. Materiał TVN24 BiS z 14 maja 2016 roku:

Ratingi Moody's w EuropieTVN24 BiS

Autor: mb//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: