Wesele, zakupy, goście. Blajer wyjaśnia, na co uważać organizując ślub

Z kraju

Aktualizacja:
TVN24 Biznes i Świat"Biznes dla Ludzi" cz.3

Ślub to dla wielu osób jeden z najważniejszych momentów w życiu. Warto zatem zadbać, aby był naprawdę udany. W programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer podpowiada, na co zwrócić uwagę podczas załatwiania ślubnych formalności.

Myśląc na naszym ślubie i weselu nie należy bujać w obłokach. Bo może zdarzyć się, że natrafimy na firmy i osoby chcące nieźle zarobić na naszym najpiękniejszym dniu w życiu. Dlatego podczas przygotowań do ślubu bardzo ważne jest by podpisać umowę z organizatorem wesela. Warto o tym pamiętać szczególnie wtedy kiedy zlecamy wszystkie rzeczy związane ze ślubem specjalistycznej firmie.

Wówczas warto pamiętać o kilku ważnych szczegółach dotyczących umowy. Jaki powinna ona mieć kształt, co zawierać, aby nasza ślubna uroczystość była naprawdę niezapomniana.

Ważne punkty

- To co jest najważniejsze to budżet. Zanim podpiszemy umowę z konsultantem, niech on przygotuje nam budżet. W umowie musimy mieć zapewnione, że ten budżet zostanie dotrzymany. Dobrze jest podzielić sobie w budżecie rzeczy, które w związku ze ślubem muszą się zdarzyć - np. kupno sukni - podkreśliła Marta Rupieta z kancelarii radców prawnych Rupieta Radcy.

I dodała, że ważne jest szczegółowe przewidzenie tego, co ma się zdarzyć i znaleźć w naszej uroczystości ślubnej. - W umowie powinniśmy przewidzieć też, co stanie się wówczas, gdy jakiś element uroczystości nie będzie zgodny z wcześniej ustalonym prawem. Wówczas przysługuje nam obniżka ceny lub kara umowna.

Najważniejszy w przypadku takiej imprezy jest budżet. Na co zwraca uwagę Dorota Gawron, konsultant ds. planowania ślubów z firmy "Dorothe". - Pierwszą najważniejszą rzeczą jest budżet. Budżet to jest też lista gości. Kiedy mamy ustalony budżet i listę gości, wybieramy salę. Pamiętajmy, aby była ona dostosowana do liczy gości - zaznaczyła.

- Kolejną rzeczą jest weselne menu. Miejsca, które charakteryzują się dobrym przyjęciem mają coś takiego, jak wieczór degustacyjny. W danym roku zapraszają wszystkie pary, które biorą ślub na wieczór degustacyjny, przeważnie pół roku przed weselem. Ostatnią kwestią jest ubranie. Możemy je kupić lub wypożyczyć, wtedy koszt jest mniejszy - dodała Gawron. "Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o 18.00.

Autor: mn / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat