TVN24 Biznes | Z kraju

Ministerstwo mówi "tak" dla wesel. Ale będzie limit uczestników

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Wiceminister zdrowia o weselach
Wiceminister zdrowia o weselachTVN24
wideo 2/4
TVN24Wiceminister zdrowia o weselach

Wesela będzie można organizować, ale z ograniczoną liczbą uczestników. - Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 osób - poinformował na piątkowej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Jak dodał, do tej liczby nie będą wliczane osoby z obsługi.

- Trzeba mieć na uwadze, że przynajmniej na początku te wesela będą się w pewien sposób różniły od tego, co znaliśmy do tej pory. Nad tymi wytycznymi pracuje Główny Inspektor Sanitarny, Ministerstwo Rozwoju odbyło też szereg spotkań z branżą weselną, tak aby osiągnąć tutaj porozumienie, które zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom takich imprez - podkreślił wiceminister zdrowia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Konsultacje w sprawie wytycznych

Ministerstwo Rozwoju poinformowało w piątkowym komunikacie, że prowadzi konsultacje w sprawie wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, między innymi eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki. Wytyczne są przygotowywane we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.

Wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk podkreśliła, że po uruchomieniu branży gastronomicznej i branży beauty, resort przygotowuje się do kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki.

- Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy. W tym celu już od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów – powiedziała Semeniuk.

Jak przekazano w komunikacie, czwarty etap odmrażania kolejnych sektorów polskiej gospodarki jest planowany na początek czerwca.

Autor:mb

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości