Weekendowe utrudnienia w bankach. "Jeśli chcesz wpłacić lub wypłacić gotówkę, zrób to wcześniej"

Z kraju

Ekspert o płatnościach kartą za granicąTVN24 BiS
wideo 2/5

Kłopoty z dostępem do rachunków inwestycyjnych czy brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej - to utrudnienia, które w weekend czekają klientów kilku banków.

Bank Pekao

Na sobotę w Banku Pekao zaplanowano prace serwisowe. "6 lipca br. w godzinach 7.00 - 21.00 mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler" - napisano w komunikacie banku.

Santander Bank Polska

Prace serwisowe mogą również spowodować utrudnienia dla klientów Santander Bank Polska. "Wystąpią utrudnienia w dostępie do serwisu Inwestor online/aplikacji Inwestor mobile w sobotę 6 lipca 2019 r. od godz. 8.00 do godz. 13.00. Dostęp do danych o notowaniach zostanie przywrócony rano w poniedziałek 8 lipca 2019 r. przed rozpoczęciem sesji" - napisano w komunikacie banku.

mBank

O przeprowadzeniu między sobotą a niedzielą prac modernizacyjnych poinformował mBank. "Dlatego w najbliższą sobotę wyłączymy mKantor. Usługa będzie niedostępna w godzinach 19:00 – 23:00, zarówno w serwisie transakcyjnym, jak i na urządzeniach mobilnych" - napisano w komunikacie banku. "Również ze względu na prowadzone prace modernizacyjne systemu, w nocy z 6 na 7 lipca br., w godzinach 20:00 – 2:00 nie będzie działał system mBank CompanyNet" - dodano.

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski poinformował o tym, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (7 -8 lipca) od 00:00 do 01:00 bankomaty i wpłatomaty ING i Planet Cash mogą nie obsługiwać usługi BLIK.

"Jeśli chcesz wpłacić lub wypłacić gotówkę, zrób to wcześniej albo skorzystaj z karty płatniczej" - radzą przedstawiciele banku.

Klienci banku nie będą dodatkowo mogli w godzinach od 23:55 do 02:30: zamówić i aktywować karty Mastercard w telefonie, dodać do Apple Pay kart kredytowych: Mastercard standard i Platynowej karty kredytowej i dodać do Google Pay kart kredytowych: Mastercard standard i Platynowej karty kredytowej ani karty debetowej Mastercard w euro.

BGŻOptima

"W związku z pracami serwisowymi www.bgzoptima.pl mogą wystąpić przerwy w dostępności serwisu w nocy 06.07.2018 między 01:00 a 05:00" - czytamy w komunikacie banku.

Raiffeisen Bank Polska

Utrudnienia dotkną też klientów Raiffeisen Bank Polska. "W związku z planowanymi pracami technicznymi od 6 lipca 2019 (sobota) godz. 21:00 do 7 lipca 2019 (niedziela) godz. 5:00 mogą występować przerwy w dostępie do R-NET (bankowość elektroniczna - red.)" - czytamy w komunikacie banku.

Idea Bank

W nocy z piątku na sobotę (w dniu 05.07.2019 r. od godziny 22:00 do godziny 06:00 dnia 06.07.2019 r). nastąpi natomiast przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej.

Credit Agricole

W weekend Credit Agricole planuje przerwę w pracy swoich systemów informatycznych. "Uprzejmie prosimy o wykonanie planowanych płatności i przelewów we wcześniejszym terminie" - radzą przedstawiciele banku.

"Serwisy CA24 (internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR oraz płatności internetowe Przelew Online, BLIK będą niedostępne od godz. 22:00 w sobotę (6.07) do godz. 9:00 w niedzielę (7.07). Nie będzie więc np. można zalogować się na swoje konto w e-banku i aplikacji mobilnej, jak również zapłacić za zakupy przelewem online w sklepie internetowym" - napisano w komunikacie.

Jak czytamy w komunikacie banku "nie będzie możliwe również otrzymywanie powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą czy odpowiedzi na wysłane zapytanie o saldo". "Serwis telefoniczny CA24 będzie dostępny wyłącznie w zakresie zastrzegania kart - poza zastrzeżeniem karty, nie będzie możliwe wykonanie żadnej innej operacji w tym serwisie" - napisano w komunikacie.

"Wpłaty dokonane na rachunek za pośrednictwem wpłatomatów zostaną zaksięgowanie w niedzielę, po godz. 9:00. W czasie tej przerwy nie przewidujemy utrudnień w korzystaniu z kart płatniczych w sklepach i punktach usługowych, a także przy wypłacie gotówki z bankomatów" - poinformował klientów bank.

Lion's Bank

"W związku z pracami modernizacyjnymi w dniu 05.07.2019 r. od godziny 22:00 do godziny 06:00 dnia 06.07.2019 r. nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Lions Bank" - poinformowano na stronie banku.

Autor: mp//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock