Pociągiem "bez ograniczeń". Przewoźnicy wprowadzają bilet na weekend

[object Object]
Dart, czyli nasze polskie Pendolino. Zobacz niesamowity produkt PesyPKP Intercity
wideo 2/4

Nieograniczona liczba weekendowych podróży pociągami - taką możliwość dają Polregio oraz Polskie Koleje Państwowe Intercity. Wszystko za sprawą nowego biletu "Razem w Polskę", który trafił właśnie do sprzedaży.

Jak wskazano w komunikacie, nowa oferta to znakomita zachęta do weekendowego poznawania kraju.

"Połączenie ofert dwóch tak dużych przewoźników daje podróżnym spore możliwości, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Mam nadzieję, że wspólny bilet weekendowy zachęci do turystycznego odkrywania uroków naszego kraju" - mówi cytowany w komunikacie Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

Cena wspólnego biletu

Oferta umożliwia odbycie nieograniczonej liczby przejazdów od piątku od godz. 19:00 do poniedziałku do godz. 6:00. Bilet jest dostępny w dwóch wersjach.

Opcja "Razem w Polskę Standard" za 109 złotych obowiązuje w drugiej klasie pociągów TLK i IC oraz w pociągach uruchamianych przez Polregio. Natomiast z biletem "Razem w Polskę Komfort" za 189 złotych można podróżować w wagonach drugiej klasy wszystkich krajowych pociągów PKP Intercity (EIP, EIC, IC i TLK) oraz Polregio (R, IR).

Bilety są imienne, należy zatem pamiętać o wpisaniu w sposób czytelny oraz trwały imienia i nazwiska podróżnego, a także numeru dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość. Dokument ten trzeba okazać podczas kontroli wraz z biletem. Ofertę weekendową można kupić nawet 30 dni przed planowaną podróżą w kasach biletowych obu przewoźników oraz u konduktora w pociągach, z wyjątkiem składów EIP.

"Na wspólnym bilecie weekendowym można odkryć uroki na przykład polsko-litewskiego pogranicza (Suwałki, Trakiszki), wybierając pociąg PKP Intercity z Wrocławia, Łodzi lub Warszawy do Białegostoku, a następnie skład Polregio do Suwałkm. Można także poznać atrakcje turystyczne Roztocza, korzystając z nocnego pociągu TLK z Wrocławia przez Kraków do Rzeszowa z dogodną przesiadką na pociąg Regio do Zamościa przez Bełżec i Zwierzyniec" - czytamy w komunikacie.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP Intercity

Pozostałe wiadomości