Duda w Niemczech, uchodźcy w Europie. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


W weekend w TVN24 Biznes i Świat zapraszamy na ciekawe rozmowy, najlepsze światowe filmy dokumentalne i najnowsze informacje. Porozmawiamy m. in. o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Niemczech, uchodźcach w Europie i sytuacji w Chinach.

Sobota

W ten weekend w TVN24 Biznes i Świat już od 9:00 rozmawiać będziemy o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Niemczech. To pierwsza wizyta nowego prezydenta Polski za zachodnią granicą. Gośćmi będą Piotr Semka z "Do Rzeczy" i prof. Bohdan Koszel z Instytutu Zachodniego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

O godz 10.00 Marcin Cisowski z portalu MOVIEMAG.PL powie nam, na co iść do kina, a które projekcje omijać szerokim łukiem.

W programie "Piąta Strona Świata" gośćmi księdza Kazimierza Sowy będą: Marta de Zuniga, Wojciech Szewko - ekspert ds. międzynarodowych, Aleksandra Pawlicka – "Newsweek", Andrzej Jonas - "Warsaw Voice". Ksiądz Kazimierz Sowa zapyta swoich gości m.in. o dramatyczną sytuację z uchodźcami na Bałkanach, a także wizytę prezydenta Dudy w Niemczech. Początek programu o godz. 11:15.

Zajmiemy się również jakże bulwersującą sprawą imigrantów w Europie. Szczególnie po ostatnich wydarzeniach w Austrii. Naszych gości zapytamy o przyszłość strefy Schengen. Czy kryzys imigracyjny zagraża Europie bez granic. Gośćmi będą: Dominika Ćocić, brukselska korespondentka "Dziennika Gazety Prawnej" oraz Kamil Wyszkowski z ONZ. Początek rozmowy o godz. 13:00.

W programie "Babilon" o godz. 14.10 o kampanii wyborczej, wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Niemczech, czy aferze NIK będą rozmawiały Joanna Mucha, Elżbieta Jakubiak, Anna Maria Żukowska - rzeczniczka prasowa sztabu wyborczego SLD, Joanna Jabłczyńska - radczyni prawna oraz Krystyna Kofta – pisarka.

Niedziela

W niedzielę poszukamy diagnozy zbiorowego szaleństwa, mija bowiem 60 lat bicia rekordów Guinessa. O godz. 10:00 gościem TVN24 Biznes i Świat będzie psycholog społeczny dr Leszek Mellibruda.

Porozmawiamy także o upadłości biura Alfa Star i losach turystów. O godz. 11:00 gościem w tym temacie będzie Jan Korsak, przewodniczący Komitetu Turystyki Krajowej Izby Gospodarczej.

W program "Korespondent " o 12:30 przyjrzymy się najważniejszym światowym wydarzeniom z perspektywy zagranicznych dziennikarzy. W studio Gabriele Lesser, Jan Cieński i Żenia Klimakin.

O 14:30 z prof. Bogdanem Góralczykiem porozmawiamy o kryzysie w Chinach, zarówno na rynkach jak i u władzy.

Filmy dokumentalne w weekend w TVN24 Biznes i Świat:

Sobota:

8:30 Pieprz i Wanilia odc. 8 9:30 Zjedz, zobacz, zwiedź: Tajwan 12:15 Planeta ropy cz.1 (premiera) 17:00 Podróże z pasja: Wyspy Salomona (premiera) 20:00 Ewa Ewart poleca: Kobiety, których boi się Państwo Islamskie (premiera) Niedziela:

10:30 Zjedz, zobacz, zwiedź: Tajwan 17:00 Planeta ropy cz.1 20:00 Podróże z pasja: Wyspy Salomona 21:30 Ewa Ewart poleca: To moja ziemia

22:30 Ewa Ewart poleca: Kobiety, których boi się Państwo Islamskie

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS